Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma (archívum)

A III. liga Keleti csoportjának második helyén álló Varannó csapata otthonában a dunaszerdahelyi gárda a Slovnaft Kupa nyolcaddöntőjébe verekedte magát.

Tíz nap alatt negyedik tétmérkőzését játszotta a DAC, kedden ismét a Slovnaft Kupában szerepeltek a sárga-kékek. Hyballa edző ezúttal sem bízott semmit a véletlenre, csak három helyen változtatott a Szenice elleni felálláson.

Már a negyedik percben Tretyakov góljával vezetést szereztek a csallóköziek (0:1). Előnyük nem tartott sokáig, mivel a kilencedik percben a Varannó csapata Digoň góljával egyenlített (1:1). Bayot négy perccel később buktatták, amiért a kijáró büntetőt Kalmár Zsolt vágta a kapuba (1:2). A DAC vérszemet kapott, viszont nem tudtak a továbbiakban eredményesek lenni, mivel a hazai gárda rendre megakadályozta a gólszerzést. A huszonkilencedik percben egy sarokrúgás után újra megrezgett a háló, igaz, a gólnak a keletiek örülhettek (2:2).

A fordulás után a győzni akaró DAC játékosok nyomás alá helyezték az ellenfelet. Kalmár és Divković is elpuskáztak egy-egy helyzetet. Az ötvenkettedik percben Bayo talált be a kapuba, és billentette a mérleg nyelvét a sárga-kékek oldalára. A hazai csapat védekezett, támadni már nem igen tudtak, valamint újabb és újabb erőtartalékokat felszabadítani, annak ellenére sem, hogy Kalmárék lazábbra vették a játékot. Divković és Herc lábában is ott volt a gól, de végül is az utolsó két gólra a kilencvenedik és kilencvenegyedik percig kellett várni, amikor először Bayo (2:4) majd Kalmár (2:5) talált a hálóba, ezzel megpecsételve a Varannó sorsát és megszerezve a győzelmet a hétvégén megrendezésre kerülő Aranyosmarót elleni mérkőzés előtt.

DAC: Jedlička – Davis, Kone (60. Šatka), Huk, Vida M. – Bednár (84. Šimčák), Herc, Kalmár – Tretyakov (78. Vida K.) , Divković, Bayo
Varannó: Makó – Straka, Babjak, Bednár, Lukáč – Mihok (82. Ficko), Kovalčík, Digoň – Sabol (61. Voľanský), Kulich, Bellás (66. Petruk)