(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A Fortuna liga 13. fordulójában október 27-én a Nagymihály ellen, idegenben lépett pályára az FC DAC. A sárga-kékek 2:1 arányban vereséget szenvedtek. A jövő héten hazai pályán szépíthetnek…

Peter Hyballa vezetőedzőnek nem kis feladatot jelentett, hogy a keddi, a szlovák kupában a Szenicától elszenvedett váratlan és csúfos vereség után, – ami a kiesést jelentette – a hétvégi mérkőzésre a csalódottság ne nyomja rá a bélyegét. Hyballa mégsem változtatott a kereten.

Az első félidő gól nélkül ért véget. A 45 perc alatt Kalmár, Tretyakov, Záhumenský és Herc is megszerezhette volna a vezetést, de még gyakoriak voltak a hibák. Ez azonban nemcsak a feketében játszó dunaszerdahelyi csapatra, hanem a hazai nagymihályiakra is jellemző volt.

A második félidő 61. percében a Dunaszerdahely szabadrúgáshoz jutott, amit Davis a kapura tűzött és a labda a kapufáról sodródott a hálóba. A DAC ezzel megszerezte a vezető találatot, ám az öröm nem tartott sokáig, ugyanis a 67. percben Jozef-Šimon Turík lövésével a hazaiak kiegyenlítettek.

Egyre több sárga lapot osztott ki a játékvezető. Az edzők cserékkel igyekeztek frissíteni a csapataikat. A DAC a megszokott Kalmár–Bayo összjátékból majdnem ismét megszerezte a vezetést, de most nem jártak sikerrel. Éles helyzetek következtek, bármelyik együttes megszerezhette volna a vezetést. Ez azonban a hazaiaknak sikerült a véghajrában. Peter Kolesár a 86. percben nyerte meg a Nagymihálynak a mérkőzést.

Összeállítások:

DAC: Jedlička – Davis (89. Bilenkyi), Huk, Šatka, Záhumenský – Vida M., Kalmár, Herc, – Vida K. (62. Divković), Tretyakov, Bayo

Nagymihály: Kira – Nawotka, Beskorovainyi, Carrillo, Žofčák – Iloski, Turík (82. M. Kolesár), P. Kolesár (90. Regáli), Rota – Sulley, Vaščák (74. Kurminowski)