Felsorakozva (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A tíz emberrel játszó trencséni csapat pontot rabolt a sárga-kékek otthonában, a hazaiak hetvenkét percen át tartó létszámfölénye sem volt elég a DAC győzelméhez.

A trencséni gárda az őket szállító autóbusz meghibásodása miatt késve érkezett Csallóköz fővárosába, így a mérkőzés is csak 40 perces késéssel kezdődött el. Miután a több mint két hónapos nyeretlenségi sorozatot maga mögött tudó Trencsén csapat megérkezett és elkezdődhetett a mérkőzés.

A szurkoló nem bűnöző (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Számtalan helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, Kalmár, Bayo, Herc és Vida is átverekedte magát a kemény trencséni védősoron, viszont a befejezéskor hiányzott a szerencse, az a kis plusz, ami a labdát bevarázsolja a kapuba és mámoros örömünnepet varázsoljon az hazai csapatot a kellemetlen idő ellenére is buzdító 7777 szurkolónak.

A szurkolók, akik nem bűnőzők– állt az első játékrészben a lelátókat bejáró molinón,

láthatták, amint Bayot a 18. percben szabálytalanul szerelték, aminek a büntetése azonnali piros lap lett, így már csak 10 emberrel játszottak a vendégek. A DAC fölényben játszott, viszont említést érdemel Sleegersa helyzete és a DAC hálóőrének Jedličkának a bravúrja, amivel megakadályozta, hogy a labda a hazai hálóba kerüljön.

Csalódottság (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

DAC: Jedlička – Davis (86. Bilenkyi), Kone, Huk, Vida M. – Bednár (62. Šatka), Kalmár, Herc, – Divković (74. Tretyakov), Vida K., Bayo

Trencsén: Hrdlička – Skovajsa, Mašović, Šulek, Yem – El Mahdioui, Corryn (75. Paur), Amhem – Sleegers, Bukari (25. Kleščík), Mance (60. Čataković)

A térfélcsere után is a hazaiak uralták a játékot, de a helyzetek rendre kimaradtak. A hetvenötödik percben a tizenhatoson belül szabadrúgáshoz jutottak a sárga-kékek, de Kalmár lövése is kapun kívül végezte.

Ahogy teltek a percek az akarat görcsös igyekezetté vált, ami nem tett jót a játéknak, a rengeteg helyzetet kialakító hazai csapatnak és az eredménynek sem, ami a mérkőzés lefújásáig nem változott, maradt a 0:0.

Az őszi idényben ez volt a DAC utolsó hazai mérkőzése, idegenben még hátra van két meccs, jövő héten a Zsolna és utána a Szered csapata ellen.