Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma archívum

Egy héttel az idei éllovas Slovan ellen elszenvedett vereség után a tavalyi bajnok pályáján, Nagyszombatban vendégeskedve a DAC elveszítette a tavaszi idény második párbaját is. Nagyszombat – DAC 3:1 (1:1).

A kerületi rangadón, idegenben foghíjasan lépett pályára a dunaszerdahelyi DAC. Két magyar játékost,

Vida Kristophert a begyűjtött sárga lapok miatt, Vida Mátét pedig sérülés miatt kellett nélkülözni.

A Spartak háza táján sem volt rózsás a helyzet, a rangadó előtt egy nappal négy játékostól váltak meg.

A pályára lépő csapatok nem a passzok pontosságáról voltak híresek az első félidő 35. percéig, amikor is Markoski remek passza után a bal oldalról Yiilmaz Jedličkának esélyt sem adva küldte a labdát a hálóba. Nagyszombat – DAC 1:0. Körülbelül három perc múlva a sárga-kékek előtt adódott lehetőség, Kone labdáját Taiwo fejelte a hazaiak hálójába. Sikerült kiegyenlíteni! Nagyszombat – DAC 1:1.

Taktikailag a DAC Hyballa utasításait követve a labdabirtoklásra törekedett, ez a piros-feketéket nem lepte meg, viszont a hazaiak kontrái veszélyt jelentettek a DAC kapujára. A második játékrészre még harciasabban vonultak pályára a csapatok, viszont nem játszottak a vendégek jó focit. Túl sok területet hagyva, pontatlan labdákkal operáltak, ezzel megkönnyítve a hazaiak helyzetét, akik lekontrázták a sárga-kékeket és Markoski bevarrta a labdát a hálóba. Nagyszombat – DAC 2:1.

Hyballa edző mindhárom cseréjét kihasználta a 62. percig, viszont ezek a cserék sem segítettek a játék képének megváltoztatásán. A 68. percben ismét a hazaiak játékosa, Yilmaz volt eredményes, beállítva a 3:1-es végeredményt.

A vendégszektor 400 drukkere még ekkor is hangosan buzdította a DAC játékosait, viszont a végső sípszóig gól már nem született.

Jövő szombaton Szenice csapata látogat a MOL Arénába, és reméljük, hogy a DAC megkezdi a tavaszi idényben is a pontgyűjtést. Igaz, még mindig megtartotta második helyét a tabellán, viszont a Zsolna pontok tekintetében már beérte.

Hyballa edző a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón megjegyezte, hogy a csapaton belül nincs semmi gond, együtt örülnek, együtt szomorkodnak. A mai nap egyik játékosa sem volt a legjobb formában, és az is igaz, hogy Bayo hiánya rányomja a bélyegét a csapat játékára, de meg kell találniuk a megfelelő játékost a posztjára.

Csapatösszeállítás:

DAC: Jedlička – Davis, Kone, Šatka, Koštrna (61. Ronan) – Huk, Kalmár, Herc – Tretyakov, Čmelík (53. Blackman), Taiwo (53. Ayong)

Nagyszombat: Rusov – Čonka, Košút, Abena, Turňa – Miesenböck (61. Lovat), Grendel, Janečka, Markoski – Yilmaz (77. Pekár), Depetris (90. Tavares)