Az egykori gimnázium homlokzata a Komenský utcáról nézve (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma, archív)

A Zselízi Református Egyházközség által alapított és a továbbiakban üzemeltetett Mózeskosár Református Bölcsődébe június 15-e és július 15-e között várják a beiratkozókat.

Az újonnan létesített intézménybe az első életévüket betöltött, de háromévesnél nem idősebb gyermekeket várják – tudható meg a gyülekezet közleményéből. Mint az a Nt. Révész Tibor református lelkész és özv. Cserba Dezsőné, a gyülekezet gondnoka által jegyzet közleményben olvasható:

a jelentkezéseket az alábbi címre kérik elküldeni: Ref. farský úrad, Želiezovce – Zselíz, nám. SNP. 7, 937 01.

Személyes találkozásra hétfőn délelőttönként 9 és 12 óra között nyílik lehetőség – jelezték továbbá a június 11-ei presbiteri gyűlésen elfogadott határozat értelmében.

A Zselízi Református Egyházközség ugyancsak pályázatot hirdet a leendő bölcsőde vezetői állásának betöltésére. A szeptember 9-től esedékes munkaviszonyra június 22-ig lehet jelentkezni a fent említett címen. További részletek ITT olvashatóak.

Mint ismeretes, a gyülekezet a zselízi magyar gimnázium egykori Komenský utcai ingatlanát  vásárolta meg. Az üresen álló épületet még 2017-ben került az egyházközség tulajdonába. A háromszintes épület átalakítása tavaly novemberben kezdődött el, s a teljes belső korszerűsítés és a külső homlokzat megújítása idén nyáron fejeződik be.

Az intézmény kiépítése a magyar kormány Kárpát-medencei óvodafejlesztési programjának részeként valósul meg.

A felújított épületbe költözik majd a magyar nevelési nyelvű Cimbora Óvoda is. Ezáltal egy épületkomplexumba kerül a zselízi magyar bölcsőde, óvoda és az alapiskola.

Mint Nt. Révész Tibor a Felvidék.ma-nak korábban elmondta: hiánypótló kezdeményezésről van szó, az átalakítással és a fejlesztések révén egy közös magyar oktatási központ jön létre Zselíz belvárosában.