Fotó: reformata.sk

A Pátria rádióban a 7.05 órakor kezdődő műsor fő témái: Nebukadneccar király ismét döbbeneteset álmodott, gyülekezeti tábor Apácaszakállason, református óvodát és felújított alapiskolát adtak át Martoson.

Nebukadneccar ismét álmodott. Először egy nagy szoborról, amelyet ledöntöttek, majd egy nagy fáról, amelyet egy mennyből leszálló angyal parancsára kivágnak. Sőt, tudomást szerez arról is, hogy hét éven keresztül borult elmével kell élnie. A történet üzenetéről Fülöp Sándor érsekkétyi lelkipásztor szól a hallgatókhoz.

Közel húsz éve szervez táborokat az óvodások és az alapiskolások részére az Apácaszakállasi Református Egyházközség.

Az idei nyári napközis táborra július közepén került sor a KOEN – a Keresztyén Oktatásért és Erkölcsi Nevelés Alapítvány munkatársai által kidolgozott program alapján. A táborban a délelőtt a bibliai történettel, a hozzá tartozó kerettörténettel, csoportos beszélgetéssel telt, délután pedig már a játékon volt a fő hangsúly. Szervezőket és résztvevőket kérdeztünk a táborról.

Ünnepélyes keretek között adták át Martoson a református egyházközség új óvodáját.

Komárom után ez volt a második óvoda, amely a magyar kormány támogatásával a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében épült fel 824 ezer eurós költséggel a járulékos kiadásokon kívül. Az egyházi óvodát az egyházközség a saját tulajdonában lévő telken építette fel, a templom és az alsó tagozatos alapiskola szomszédságában, amelyet szintén felújítottak, de egy másik program keretében. Összeállításban számolunk be az eseményről.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya
Ismétlés: másnap, hétfőn 13.05 órakor.