Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma, archívum

Három hetet kellett várni arra, hogy a futball ismét beköltözzön a MOL Arénába, ahol a dunaszerdahelyi gárda a Fortuna liga 5. helyén álló Aranyosmarót csapatát látta vendégül. Az őszi idény meglepetéscsapatát a DAC 2:1-re verte.

Zsolna és Nagyszombat csapata után a vasárnapi mérkőzésen is sikerült diadalmaskodni 7741 néző előtt a sárga-kékeknek a Fortuna liga 12. fordulójában, amikor is a vezetést már a 13. percben sikerült megszerezni a magyar válogatott Vida Máté bombagóljával (DAC – Aranyosmarót 1:0).

A hazai csapat sok helyzetet dolgozott ki és már a mérkőzés első perceitől kezdve átvette a játék irányítását.

Divković-Fábry vagy Šimčák-Ronan összjátéka után növelhette volna a hazai csapat az előnyét, de a befejezés pontatlansága miatt az első játékrész végéig nem nőtt a két csapat között a különbség.

A második félidő elején Blackman majdnem öngólt szerzett. Vida Kristopher és Divković sem tudta a helyzetét gólra váltani.  A 61. percben a gólszerző Vida Máté rossz ütemű passza után az ellenfél került helyzetbe, Ďubek a megszerzett labdát Jedlička háta mögé küldte (DAC – Aranyosmarót 1:1).

A 63. percben óriási tapsvihar közepette visszatért a sérülése után lábadozó Kalmár a pályára, s pályára lépésével a középpálya újabb lendületet kapott, és alig 4 perccel az egyenlítő gól után az előny ismét a hazaiakhoz került, Divković fantasztikus lövését a vendégek kapusa nem tudta hárítani (DAC – Aranyosmarót 2:1).

A lefújásig – bár mindkét oldalon volt helyzet – viszont már egyik csapat sem tudta gólra váltani azt, így a három pont Dunaszerdahelyen maradt.

Hyballa, a DAC edzője értékelésében megjegyezte, hogy csapata nincs a legjobb formában, Davis és Koštrnais sérült, Ramirez és Kalmár sem teljesen egészséges, nem sikerült egy TOP mérkőzést játszaniuk, viszont a fontos győzelmet és vele a három pontot begyűjtötte csapat.

DAC: Jedlička – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Šimčák – Vida M., Oravec – Fábry (63. Kalmár), Ronan (90+1 Čmelík), Vida K. – Divković (88. Ramirez).

Aranyosmarót: Pindroch – Čögley, Pintér, Asanović, Brašeň – Kovaľ, Sloboda, Richtárech (46. Grozdanovski), Henrique M. (59. Henrique G.) – Ďubek – Jarović (78. Rodrigues).