Már olvasható a Református Újság gyülekezeti tájékoztató decemberi lapszáma. A tartalomból válogattunk.

Karácsony közeledtével Szenn Péter horvátországi református püspök osztja meg  az olvasókkal az ünnephez kapcsolódó gondolatait. „Éljetek szeretett testvéreim a jóval, osszátok azt egymással, amit Isten áldásként ad életünkre. Így éljük napjainkat jókedvvel, bőséggel a lelki ajándékokban Krisztus követésében!” – zárja gondolatait a püspök úr.

Csoma Annamária ugyancsak a szeretet ünnepével foglalkozik írásában. Mint írja: a szeretetet naponta ünnepelnünk kellene. Ünnepnek kellene lennie minden napnak, amikor szeretünk, szeretve vagyunk…

A gyülekezeti tájékoztató a kaposkelecsényi gyülekezet eseményeiről szóló beszámolóval veszi kezdetét. Kerek születésnapja alkalmából köszöntötték a gyülekezet legidősebb tagját.

Az év végéhez közeledve az újlóti gyülekezet visszatekint a 2019-es esztendő jeles alkalmaira, eseményeire. A Szlovákiai Református Keresztyén Nők Egyesülete tanulmányutat szervezett, melynek egyik legfőbb célja a kapcsolatépítés volt. Gyümölcsöröm címmel tartott alkalmat a bodrogközi Nagykövesdi Református Egyházközség.

Cigánymissziós konferenciának adott otthon a rimaszombati Csillagház. Erről képes beszámoló olvasható a decemberi számban.

Az egyházközségi tájékoztatók mellett a szélesebb térség reformátusságáról is olvashatunk írásokat. Huszonöt évvel ezelőtt alakult meg a magyar egyesület Dalmáciában.

Mindamellett számos írás foglalkozik a várakozás időszakával, ezzel is segítve a lelki felkészülést a karácsonyi ünnepekre.