(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

Az Európa-bajnokság férfimezőnyének 2. fordulójában Magyarország a spanyol válogatottal mérte össze tudását. Ugyan a magyar csapat a harmadik játékrészig uralta a mérkőzést, a végén mégsem tudta felülmúlni Spanyolország válogatottját. Ezáltal továbbra is nyitott a harc a C csoport csoportelsőségéért és az egyenes ágú negyeddöntőbe jutásért.

A mérkőzést Vogel Somával a kapuban kezdte a magyar csapat. Zalánki Gergő labdaszerzése után 5 méteres büntetőhöz jutottak a hazaiak. Vámos Márton a lehetőséget kihasználva megszerezte a mérkőzés első találatát. Nem kell sokat várni a magyar duplázásra, amit Pohl Zoltán egy gyors akcióból értékesített. Két kihagyott hazai emberelőny után a spanyol válogatott szépített. Egy támadásra volt szükség az újabb kétgólos hazai előnyhöz, Hosnyánszy Norbert centerből volt eredményes. A játékrész utolsó perce egy újabb spanyol szépítés után Pohl Zoltán második góljával ért véget. Az állás 4-2.

A második ráúszásánál a spanyol Granados Alvaro bizonyult gyorsabbnak, így a spanyolok nyomulhattak előre. Egy, az utolsó másodpercig tartó támadásból, 6 méter távolságból Perrone Rocha Felipe lett eredményes. A másik oldalon a hazai csapat egy újabb büntetőhöz jutott, Manhercz Krisztián a labda mögött. Időközben a játékvezető kiállította a spanyol kapust, amiért a sokadik figyelmeztetés után sem volt hajlandó a gólvonalról várni a büntető elvégzéséhez szükséges sípszót. A kiállított kapus helyére Munarriz Alberto úszott a kapuba, aki mezőnyjátékosként hihetetlen bravúrral, könnyedén hárította a büntetőt.

A játékrész első magyar góljára a 7. percig kellett várnia a hazai szurkolókkal csordulásig megtelt Duna Aréna közönségének.

Hosnyánsky Norbert centerből lett eredményes, de sajnos rögtön jött a spanyol válasz. Fél perccel a játékrész vége előtt szépített a spanyol válogatott. A félidőben az eredmény 5-4 volt a magyarok javára.

A harmadik játékrész ráúszásánál ismét a spanyol csapat szerezte meg a labdát. Az első támadás végén Vogel könnyedén hárított. A negyed első gólját a balkezes Vámos Marci értékesítette, amivel újra kétgólos a hazai előny. A mérkőzés következő két percében 2-2 találatot láthatott a nagyérdemű közönség. Az előny továbbra is a hazai csapatnál maradt, amikor egy, a magyar kapu előtt zajló összecsapás után, Vogel tisztázását követően a spanyol csapat kikérte a videobíró segítségét. Az akció újranézése után a bírók továbbengedték a mérkőzést, a labda a hazai csapatnál volt. Hosszú és idegőrlő perceken keresztül egyik csapat sem tudja áttörni a másik védelmét. Sajnos a gólcsendet egy spanyol találat törte meg, amit Perrone Felipe értékesített. A játékrész utolsó másodperce váratlan fordulatot hozott. Fernandez Francisco egy gyors akciógóllal beállította a harmadik negyed végeredményét. Az állás újra döntetlen.

Az utolsó negyed magyar labdaszerzéssel, majd egy gyors spanyol góllal kezdődött. A mérkőzésen most először átvette a vezetést a vb-ezüstérmes csapat. A következő percekben a hazai csapat futott az eredmény után. Először Varga Dénes, majd Vámos Márton egyenlített. Az állás ekkor 10-10 volt. Három perccel a mérkőzés vége előtt újra a spanyoloké lett az előny. Egy emberelőnyt követő időkérés után támadhattak a kétgólos vezetésért a spanyolok. A hazaiak szerencséjére egy rossz passz következtében az ellenfél elveszítette a labdát. A mérkőzés lefújása előtt 40 másodperccel Zalánki Gergő találatával újra döntetlen volt az állás. A mérkőzés egy magyar időkéréssel és egy elhibázott gólkísérlettel ért véget. A végeredmény: Magyarország–Spanyolország 11-11.

Ma újra a hölgyeké a medence. A magyar lányok Görögországgal találkoznak a 4. csoportkörben. Ha ma győznek, akkor csoportelsőként vághatnak neki a kieséses szakasznak. A mérkőzést az M4 sport 19 órától élőben közvetíti.

Magyarország–Spanyolország 11-11 (4-2, 1-2, 3-4, 3-3)
Vezette: Alexandrescu (román), Zwart (holland)
Magyarország: Vogel – Zalánki 1, Vámos 3, Pohl 2, Erdélyi, Varga D. 1, Hárai Csere: Angyal 1, Manhercz, Hosnyánszky 2, Jansik Sz., Mezei.
Szövetségi kapitány: MärczTamás
Spanyolország: Lopez – Munarriz 1, De Toro, Larumbe 1, Fernandez 1, Perrone 4, Bustos.
Csere: Granados 2, Sanahuja, Delgado 1, Tahull, Mallarach 1.
Szövetségi kapitány: David Martin