(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A várakozásoknak megfelelően a szakma és a szurkolók is nagy érdeklődéssel várták a DAC-Nagyszombat mérkőzést Dunaszerdahelyen, a MOL Arénában. A bajnokság 22. fordulója, a két rivális 60. összecsapása, egyben hagyományosan a legnagyobb kerületi rangadó és az alapszakasz utolsó párbaja volt. Nagyszombat megszerezte a három pontot, így a DAC-cal együtt a felsőházból várják a bajnokság folytatását.

A hangulatra az első perctől nem lehetett panasz. Megteltek a lelátók, énekeltek a szurkolók, lengtek a lobogók,

amikor a nagyszombati drukkerek dobszó mellett megint nagy meggyőződéssel kiabálták „Verd fejbe a magyart!”. Szomorú, hogy itt tartunk.

Viszont a dunaszerdahelyi szurkolók nem viszonozták ezt a sportszerűtlenséget. Saját csapatuk éltetésével válaszoltak.

A kezdőrúgás után a piros-feketék nagyon agresszív támadásba kezdtek. A DAC játékosai csak a kemény védekezéssel tudták tartani a nagyszombatiakat, viszont saját térfelükről az első 15 percben nemigen tudtak kitörni.

Majd egy szerencsétlenül pattanó labda, igencsak les gyanús és vitatott helyzetből hozta meg a nagyszombatiak vezetést jelentő találatát. (FC DAC – Spartak Nagyszombat 0:1)

Szép mozdulatokat, biztató jeleket lehetett felfedezni a DAC játékában, de a kapura nem voltak veszélyesek.

A 36. percben a kiharcolt pontrúgás eredménnyel kecsegtetett, de a lövés erőtlen volt, a nagyszombati kapus könnyedén fogta Fábry lövését. Az ellentámadást Száraz pedig bravúrral hárította.

A 42. percben cserével állt be Kalmár Zsolt, akitől a támadó játék felpörgetését várták, ám a védelemben helytálló Lalatović munkája, testi fölénye vélhetően hiányozni fog a nagyszombati támadásokkor.

A második félidő nagyszombati támadással indult. A szögletrúgást azonban nem tudták értékesíteni. A középpályán megszerzett labdával helyzetbe hozták magukat a piros-feketék, Száraz viszont a helyén volt.

A nagyszombati drukkerek ismét a gyűlöletszurkolást részesítették előnyben.

A pályán eseménytelen percekkel telt a játékidő. A DAC meglépte második cseréjét, az 58. percben Németh Krisztián lépett pályára.

Az 59. percben emberelőnyhöz jutott a DAC, két sárga lap után Turňa távozott a pályáról. Bizonytalanok voltak a hazaiak, a kapura való támadási lehetőségnél nem volt, aki elvállalta volna a támadás vezetését. A 68. percben adódó egyenlítési lehetőséggel sem tudott élni a DAC, pedig többször is célozhattak a kapura.

A szurkolók magasabb fokozatra kapcsoltak, bízva abban, hogy a csapat eredményesebb lehet a hátralevő percekben.

Előre ívelt labdákkal próbálkoztak, és ezzel sikeresebben is támadták a nagyszombati kaput, amelyet egyre pontosabban vettek célba. A 82. percben Kalmár beadását Ramirez fejelte a kapura, amit csak bravúrral öklözött ki a nagyszombati kapus. Divković is rátüzelt a kapura, de fölé ment.

Az utolsó percekben a bíró sem állt a helyzet magaslatán. Nem tudta, kinek ítélje a labdát.

Közben a nagyszombati drukkereket figyelmeztették a szabálytalan pirotechnikai eszközök használata miatt.

Majd a nagyszombati kapus, Rusov sérülése húzta ki a gyufát, aki rettenetes sérüléséből két perc alatt felépült. A végjáték hatalmas indulatokat hozott, a négy perc hosszabbítás alatt a nagyszombati játékosok még a bíróra is rátámadtak, szinte Kalmár fogta vissza a piros-fekete játékost. Lökdösődés, majd ápolók, mentők, biztonságiak futottak be a pályára egy sérülés miatt.

A földön fekvő nagyszombati futballistáról semmit sem lehetett tudni, majd egy kis fejkötéssel jelentkezett játékra.

A magyar szurkolók egyszerűen cirkusznak kiáltották ki ezt a hercehurcát.

Az eredményen nem sikerült szépíteni, a Nagyszombat elvitte Dunaszerdahelyről a pontokat.

Összeállítások:

FC DAC: Száraz – Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Lalatović – Kalmár, Vida, Schäfer, Balić, Fábry, Ramirez, Divković.

FC Spartak Nagyszombat: Rusov – Turňa, Anthony, Mitrea (K), Moenza – Yao, Gamboš, Tzandaris, Dos Santos – Tešija, Sobczyk.

Így szólt a Nélküled című dal a mérkőzés kezdetén.