(Fotó: reformata.sk)

A Pátria rádióban a Világosság református egyházi műsor 2020. június 28-án 7.05-kor kezdődő adásának témái: a thiatirai gyülekezetnek írt levél, egy éve adták át Martoson a református óvodát, Biztos Kezdet Gyerekház és tanulmányi felzárkóztatást segítő tanoda nyílik szeptemberben Barkán.

Jézus a hét gyülekezet közül a thiatiraiaknak írta a leghosszabb levelét.

Bár figyelmeztetni és feddni akarta őket, mégis először az örömet szerző cselekedeteiket említette meg. A levél üzenetét Virág Szilvia dunaszerdahelyi beosztott lelkipásztor hozza közelebb a hallgatók számára.

Martoson egy évvel ezelőtt adták át a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében megvalósuló zöldmezős beruházást, a református óvoda épületét.

Az oktatási-nevelési intézmény számára jobb helyet nem is találhatott volna az egyházközség, mint azt az üres telket, amely karnyújtásnyira volt a református templomtól és ugyanilyen távolságra a már húsz éve működő egyházi alsó tagozatos alapiskolától.

Itt épült fel alig egy év alatt a magyar kormány támogatásával a református óvoda két csoportszobával és hálótermekkel, kiszolgáló és szociális helyiségekkel, számítógépes teremmel, valamint egy modern, új konyhával. Az óvoda épületét nemcsak ügyesen összekötötték az iskolával, hanem ugyanolyan homlokzati színnel vonták be, kihangsúlyozva a két intézmény összetartozását. De miért is vállalt egy újabb szolgálati területet a mintegy hétszáz lakosú településen a református egyházközség?

Szénási Szilárd esperes vall az új kihívásról, de megkérdeztük Kovács Orsolya óvónőt is az új óvodaépületről.

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Cigánymissziója koordinálásával Barkán Biztos Kezdet Gyerekház létesül, valamint egy tanulmányi felzárkóztatást segítő tanoda.

Egy svájci segélyszervezet támogatásával magyarországi mintára egy olyan központot hoznak létre, ahol lelkész, pedagógusok és szociális munkások segítik a hátrányos helyzetű családokat és gyermekeik felzárkóztatását, illetve keresztyén szellemben történő nevelkedését. A részleteket Tóth Zsuzsanna, a Cigánymisszió vezetője mondja el.

A Pátria rádió februártól nem ismétli meg a Világosság egyházi műsort.
Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya