Biztos Kezdet Gyermekház átadása Barkán (Fotó: Missio Reformata)

A Barkai Református Egyházközség gyülekezeti csendes napján Tóth Zsuzsanna cigánymissziós referens és Orémus Zoltán esperes megnyitották a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház első Biztos Kezdet Gyermekházát.

Az alkalom egyben a gyülekezet cigánymissziós szolgálatba való bekapcsolódásának első állomása is volt. A gyermekház átadására a templomban zajló áhítat, zenekari szolgálatok és istentisztelet után került sor.

Az ünnepségen jelen volt a perkupai testvérgyülekezet Magyarországról, a Barka, Lucska és Dernő Egyházközségek tagjai. Az előadások között az Érted?! cigánymissziós ifjúsági zenekar szolgált, valamint a helyi Mustármag dicsőítő zenekar is bemutatkozott.

Zenei szolgálat Tóth Zsuzsanna vezetésével (Fotó: Missio Reformata)

A templomban Drekno Zoltán helyi lelkipásztor, Kölönte Sándor szögligeti lelkipásztor és Solárik Vilmos rozsnyói evangélikus lelkipásztor szolgált. Előadásukat az „Istenképek az emberi lélek és elme palettáján” cím köré szőtték. Tóth Zsuzsanna a cigány népcsoportok sok felvett és áthagyományozott, legtöbbször torzult istenképeinek bemutatásáról szólt.

„A gyülekezet vezetésének dolga ezeket a hiányokat és többleteket, vadhajtásokat lenyesegetni, a Lélek vezetése alatt. A babonás hiedelmek, jóslások káros hatással bírnak. A letisztult gyermeki hit ajándékát mindenki megkapja” – mondta Tóth Zsuzsanna.

A referens intette a gyülekezetet, hogy támadások várhatók ott, ahol Isten népe tenni próbál Krisztusért ilyen remek kezdeményezéssel, mint a Biztos Kezdte Gyermekház és a tanodaprogram.

A ház megtekintése (Fotó: Missio Reformata)

Mint megtudtuk, a Biztos Kezdet Gyermekház egy baba-mama foglalkoztató lesz, felszerelt teremet adtak át. Ide délelőttönként várják a foglalkozásokra, fejlesztésekre, előadásokra az édesanyákat a csecsemőikkel együtt.

„Az épületben lehetőség nyílik majd főzni és mosni is. A gyülekezet célja minél több anyukát bevonni ebbe a programba. A terem kapacitása alapján azonban 10-12 anyukát képes befogadni” – tette hozzá Tóth Zsuzsanna.

Kifejtette, a tanodaprogram egy integrációt elősegítő felzárkóztató program, mely a tanulásban, tantárgyi felzárkóztatásban, mentorálással, korrepetálások mellett segíti a diákokat az iskolai sikertelenség elkerülése céljából.