Szalai Ádám (k), Szalai Attila (b2) és Sallai Roland (b) a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország – Oroszország mérkõzésen a Puskás Arénában 2020. szeptember 6-án. (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

A Nemzetek Ligája második mérkőzését a magyar válogatott szeptember 6-án, hazai pályán, a Puskás Arénában az oroszok ellen játszotta.

A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték meg, ám a Törökország elleni siker után a hazai szurkolók nagy várakozással tekintettek a mérkőzés elé.

Sajnos a kezdés nem sikerült a legjobban, bár a labdát jól tartották a magyarok, de a védekezésben már az első percekben zavar támadt, amit először az oroszok még elhibáztak, másodszorra azonban Kuzjajev már nem hagyott ki.

A vendégek az első félidőben még egy gólt, a második félidő elején pedig a harmadik találatukat is megszerezték. A 0:3 nem sok reménnyel kecsegtetett.

A szépítésre a 61. percig kellett várni. Sallai Rolandot a hazai térfélről hosszú passzokkal szöktették, majd sikeresen emelte át az orosz kapust.

A magyarok lendületet kaptak, az újonnan beállt Nikolics a 64. percben Bese fejesét lőtte közelről a kapuba.

Az utolsó percekben a magyar válogatott a döntetlenért harcolt. A nagy igyekezetben voltak lehetőségek és a csapatban tartás és akarat, elszántan a hátrány ellenére sem adták fel a mérkőzést.

Csodát vártunk a fiúktól, ám az most elmaradt.

A következő mérkőzés a sorozatban október 11-én, Szerbia ellen Belgrádban lesz.

Előtte három nappal, október 8-án a márciusban elhalasztott Bulgária elleni Európa-bajnoki-pótselejtezőn lép a magyar válogatott pályára.

A magyar csapat kezdő összeállítása: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai Attila – Bese, Sigér, Nagy Ádám, Holender – Szoboszlai – Szalai Ádám, Sallai.

Csere: Kalmár, Nikolics

Az oroszok kezdői: Sunyin – Mário Fernandes, Dzsikija, Szemjonov, Kudrjasov – Ozdojev, Jonov, Mirancsuk, Zobnyin – Dzjuba, Kuzjajev.