Fotó: pixabay.com

Az Ipolysági Református Egyházközség húsvéti adománygyűjtést indított a helyi idősotthon lakói számára. A nemes cél támogatóinak adományait március 28-ig várják.

„Újra ünnep közeledik, s ebben a járványhelyzetben gyakran gondolunk az idős korosztályra, akik számára talán ez a legnehezebb időszak, mivel nem tölthetik a szeretteikkel. Ezért, hogy egy kis örömöt vigyünk a helyi idősek otthona lakóinak az életébe, újra csomagokat szeretnénk készíteni számukra” – olvasható a felhívásukban.

Mint elmondták, a húsvéti csomagokba kis édesség, étrend-kiegészítő vitamin, valamint  bibliai témájú olvasnivaló kerülne.

Az összeállítandó csomagokkal a Dignitas  szociális intézmény lakóinak szeretnének kedveskedni. Az idősek otthonának jelenleg huszonegy lakója van. Sajnos a jelen járványügyi helyzet óvintézkedései nem teszik lehetővé a személyes kapcsolattartást, így még nagyobb szükségük van a  lakóknak a támogatásra. Ezen próbál segíteni az egyházközségi adományozó alkalma.

Az adományozók a tárgyi adományok mellett anyagiakkal is támogathatják a kezdeményezést. A pénzösszeget szintén a lakókra fordítják.

Az ipolysági református gyülekezet már korábban is kedveskedett az intézmény lakóinak. Legutóbb adventi időszakban adták át összeállított csomagjaikat.

Az adománygyűjtés március 28-ig tart, az adományokat az Ipolysági Református Egyházközség parókiáján gyűjtik (Móricz utca 4., Ipolyság)

(Pásztor Péter/Felvidék.ma)