(Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

Az Ipolysági Református Egyházközség a húsvét előtti időszakban adománygyűjtő alkalmat hirdetett. A helyi Dignitas idősek otthonának lakói számára gyűjtött adományokat húsvét előtt adták át az szociális intézmény vezetőjének.

„Újra ünnep közeledik, s ebben a járványhelyzetben gyakran gondolunk az idős korosztályra, akik számára talán ez a legnehezebb időszak, mivel nem tölthetik a szeretteikkel. Ezért, hogy egy kis örömöt vigyünk a helyi idősek otthona lakóinak az életébe, újra csomagokat szeretnénk készíteni számukra” – volt olvasható a gyülekezet felhívásában.

„Huszonegy csomag készült az időseknek. Az egyes csomagok tartalmaztak vitaminokat, édességeket, kozmetikai szereket, kávét, zoknit, valamint bibliai témájú könyveket”

– sorolta a Felvidék.ma megkeresésére Izsmán Adél, az adománygyűjtés koordinátora.

Mint hozzátette:  külön keresztény témájú könyvcsomagot is kapott az intézmény, amellyel a könyvtárukat bővítik, ezzel kedveskedve az olvasni szerető időseknek.

(Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

A nemes kezdeményezéshez sokan pénzadományokkal járultak hozzá, a gyülekezet lelkipásztora és hitvese ebből vásárolt be az otthon lakói számára.  A támogatók főleg Ipolyságról és a város környékéről voltak.

Sajnos a jelenlegi járványhelyzet miatt nem tudták személyesen átadni az intézmény lakóinak a szeretetcsomagokat. Az adományokat az otthon vezetője, Zsóka Ilona vette át.

„Most gyakran esik szó az idős korosztályról, sokszor gondolunk rájuk, mivel számukra ez nagyon nehéz időszak. Ez motivált bennünket arra, hogy segítsünk,  egy kis biztatást szerettünk volna nyújtani, hogy érezzék, fontosak számunkra” – mondta  Izsmán Adél.

„Az ajándékozó bővelkedik, és aki mást felüdít, maga is felüdül (Péld 11,25)”

– zárta gondolatait az ipolysági lelkész hitvese.

(Fotó: Ipolysági Református Egyházközség)

(Pásztor Péter/Felvidék.ma)