DAC összeállítás(Fotó: fcdac1904.sk)

A szezon utolsó Slovan-DAC rangadóját vasárnap, május 9-én játszotta a Fortuna Liga rájátszásának 8. fordulójában a tabellát vezető két csapat. A DAC győzelme miatt a fővárosi csapat ezen a vasárnapon még nem ünnepelhette a bajnoki címét.

Az első félidő hajrájában a Németh Antal által vezetett sárga-kékek sorra veszélyeztették a Slovan kapuját, három helyzetből azonban egyet sem tudtak értékesíteni.

Kružliak, Ramirez és Taiwo is kihagyta a lehetőséget. Balić azonban többször is remekül hozta helyzetbe csapattársait.

A DAC a második félidőben sem játszott alárendelt szerepet, magabiztosan tartották a labdát, szép cselekkel igyekeztek eredményesek lenni. Nem követtek el olyan hibát, amelyet a Slovan kihasználhatott ellenük. Volt egy vitatott büntető, amit végül a videó visszanézését követően a bíró nem adott meg a Slovannak.

A 70. percben kettős cserével frissített a DAC. Ezekben a percekben a szabálytalanságok voltak a legjellemzőbbek. Majd a Slovan szabadrúgása után ellentámadásból indult meg a DAC. Ramirez a félpályát elhagyva gyorsaságát kihasználva előnybe jutott, majd pontos passzt adott a tizenhatos vonalánál felfutó Divkovićnak, aki gyönyörű mozdulattal szerezte meg a vezetést a 77. perceben a sárga-kékeknek a Slovan otthonában.

A 84. percben szögletrúgást követően betalált a Slovan Jedlička kapujába, ám a videóbíró elemzése után, les miatt érvénytelenítették a találatot.

A hosszabbítás hat percében a DAC játékosa – Davis közel volt, hogy öngólt szerezzen, ám Jedlička megmentette a helyzetet.

A mérkőzésen csapatonként 16-16 szabálytalanságot jegyeztek, illetve 6 sárgalapot osztott ki a bíró.