Kép: JW.org

A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsor témái: Saul megeskette a népet, hogy addig ne egyen, amíg bosszút nem áll az ellenségein. Jónáthán azonban nem hallotta apja parancsát. Nyolc évig volt a Református Teológiai Kar dékánja Lévai Attila, aki dékánhelyettesként folytatja, negyven évvel ezelőtt hunyt el Ondrej Maťašík pozsonyi lelkipásztor.

Saul ezekkel a szavakkal eskette meg a hadinépet: Átkozott az az ember, aki enni merészel estig, amíg bosszút nem állok ellenségeimen. Nem is ettek semmit sem. Egyszer eljutottak egy erdőbe, ahol mézet találtak, de senki sem mert hozzányúlni az eskü miatt, csak Jónáthán, aki nem hallotta, hogy mire eskette meg apja a népet. Amikor a tápláléktól már ragyogni kezdtek a szemei, akkor figyelmeztették őt apja parancsára.

A történet üzenetét Éles György, a Prágai Magyar Református Missziói Egyházközség lelkésze tolmácsolja.

Lévai Attila lelkipásztor nyolc évig volt a Selye János Egyetem Református Teológiai Karának dékánja. Mandátuma idén, február 28-án járt le. Az új dékán, Somogyi Alfréd kérésére dékánhelyettesként folytatja.

A vele készült beszélgetés témája az elmúlt nyolc év, a felkérés elfogadása és a jövőbeli kihívások.

Andrej Maťašík 26 éven keresztül, 1954 és 1980 között volt a pozsonyi református gyülekezet lelkipásztora. Halálának 40. évfordulója alkalmából az egyházközség 2018-ban megválasztott új lelkipásztora, Buza Zsolt dolgozta fel életútját. Honnan indult, milyen impulzusokból táplálkozott lelkipásztori szolgálatának kezdetén? A válaszokat megtudhatjuk a róla készített beszélgetésből.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya

A Világosság református egyházi műsor másnap, hétfőn a 11 órai hírek után ismét meghallgatható.