Milák Kristóf (Fotó: nemzetisport.hu)

Milák Kristóf aranyérmet nyert 100 méter pillangón vasárnap a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A 21 éves világklasszis 50.18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó Szebasztián 51.86 másodperccel nyolcadik lett.

Milák ezzel duplázott a Duna Arénában, hiszen 200 méter pillangón a szám világcsúcstartójaként és világbajnokaként sem volt ellenfele, ott minden idők második legjobb idejével nyert.

A Honvéd úszója az elődöntőben Európa-bajnoki csúccsal volt a legjobb – 50.62-es ideje megegyezett azzal, amivel a 2017-es budapesti világbajnokságon ezüstérmet nyert –, ugyanakkor mindkét hossznál saját elmondása szerint borzalmasan jött ki neki a fal, így a fináléban jobb időt várt magától.

A döntőben mindkét magyar jól kapta el a rajtot, és rendkívül erősen kezdett, így az első két helyen fordultak. Milák aztán az utolsó 25 méteren, ahogy mindegyik futamban, egyszer csak ellépett a mezőnytől és faképnél hagyott mindenkit. Szabó ugyanakkor elfáradt a végére és csak nyolcadik lett.

Frissítés!

Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton vasárnap a budapesti úszó Európa-bajnokságon. A 26 éves versenyző – aki 2018-ban Glasgow-ban is harmadik volt – 2:07.87 perces idővel csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó-Feltóthy Eszter 2:10.19-cel a hetedik.
Az aranyérmet az olasz Margherita Panziera nyerte.

Kapás Boglárka bronzérmet nyert 400 méter gyorson vasárnap a budapesti úszó Európa-bajnokság zárónapján. A 28 éves Kapás 4:06.90 perces idővel lett harmadik, megelőzve a szám másik magyar versenyzőjét, a negyedik helyen végző Késely Ajnát, aki 4:07.42-vel csapott célba.

Kapás – ennek a számnak a 2016-os Európa-bajnoka – a második, míg a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon ezüstérmes Késely Ajna a negyedik idővel várta a finálét. A döntőben a két magyar szinte végig egymás mellett úszott, a hajrája azonban Kapásnak sokkal jobban sikerült.
Az aranyérmet az olasz Simona Quadarella nyerte, aki így a 800, az 1500 és a 400 métert is behúzta gyorson.
Kapás három éremmel zárta a kontinensviadalt: korábban 200 méter pillangón megvédte címét, a 4×200 méteres női gyorsváltó tagjaként pedig második lett. A 19 éves Késely a 800 és az 1500 méter gyors után a harmadik számában is negyedik lett.

Eredmények:

női 400 m gyors, Európa-bajnok:
Simona Quadarella (Olaszország) 4:04.66 perc
2. Anna Jegorova (Oroszország) 4:06.05
3. Kapás Boglárka 4:06.90
4. Késely Ajna 4:07.42

Verrasztó Dávid negyedik, Bernek Péter hatodik lett 400 méter vegyesen vasárnap a budapesti úszó Európa-bajnokság zárónapján. A 32 éves Verrasztó ezt megelőzően sorozatban három Eb-n nyerte a számot és 2010 óta mindig a dobogón volt.

A délelőtti selejtezőből Verrasztó a legjobb, Bernek a második idővel jutott tovább, a rajt után előbbi szinte végig az élmezőnyben haladt. A mindössze 18 éves orosz Ilja Borogyin azonban mellen hirtelen ellépett mindenkitől és végül magabiztosan, junior világcsúccsal diadalmaskodott. Verrasztó az utolsó húsz méterre elfáradt, így végül lemaradt a dobogóról, 4:12.15 perccel, míg Bernek 4:14.33-mal csapott célba.