Fotó: Felvidék.ma

A Világosság református egyházi műsor december 5-én, vasárnap jelentkezik új műsorával. A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsor témái: a reménység üzenete az adventi időszakban, Királyhelmecen megnyitotta kapuját az Édenkert református óvoda és bölcsőde, 80 évvel ezelőtt vált anyaegyházközséggé a dunaszerdahelyi gyülekezet.

Isten szeretete olyan kitartó, hogy ebben a szeretetben a törvény útja helyett új utat nyitott: a kegyelem útját – fogalmazza meg adventi üzenetében Dobai Sándor dunamocsi lelkipásztor.

Királyhelmecen szeptember első hetében adták át ünnepélyes keretek között a református templom, gyülekezeti ház és parókia közvetlen szomszédságában felépült Édenkert óvodát és bölcsődét.  A műsorban az átadás után készült riport-összeállitásunkat adjuk közre.

1941. november 12-én hagyta jóvá Pápán a Dunántúli Református Egyházkerület közgyűlése a dunaszerdahelyi gyülekezet anyaegyházközséggé válását. Az eltelt időszakra való emlékezésül jelent meg a napokban Vajda Barnabás egyetemi tanárnak, az egyházközség gondnokhelyettesének a szerkesztésében a Dunaszerdahelyi Református Egyházközség közel ötven évét felölelő presbiteri jegyzőkönyveit feldolgozó kötete. Ennek kapcsán beszélgetünk a szerzővel, Vajda Barnabással és a gyülekezet lelkipásztorával, Görözdi Zsolttal.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya. A Világosság református egyházi műsor másnap, hétfőn a 16 órai hírek után ismét meghallgatható.

(Felvidék.ma)