(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A 19. FINA vizes világbajnokság női vízilabdatornájának negyeddöntőjében Magyarország 6-7 arányban felülmúlta Ausztrália válogatottját. Ezzel a győzelemmel már egészen biztosan éremért játszanak a lányaink.  Ahhoz, hogy minél csillogósabb legyen az a bizonyos érem, először Hollandia legjobbjait kell majd legyőzniük, csütörtökön este 21:00-tól. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a pöstyéni Rybanská Natasa lett.

Nem meglepő módon Vályi Vanda a világbajnokságon tizenhatodjára is megnyerte a ráúszást, így miénk volt az első támadás. Sajnos gólt ekkor még nem szereztünk, szemben az ausztrálokkal. Nem sokáig tartott azonban az ausztrál vezetés, Keszthelyi-Nagy Rita gyorsan kiegyenlített. Gurisatti Gréta góljával már a vezetést is megszereztük.

Az első játékrész vége előtt két perccel Ausztrália két találatával visszaszerezte a vezetést. A következő percekben több gól nem esett, így a negyed végén 3-2 volt az állás Ausztrália javára.

A második játékrész a megszokottakhoz híven Vályi-féle labdaszerzéssel kezdődött. Ezt követően több mint hatperces gólcsend következett. Ezt legfőképpen a rengeteg magyar kapufa és mindkét hálóőr kimagasló teljesítménye eredményezte.

A játékrész második felében a hazai csapat egy kettős emberelőnyt is sikeresen kihagyott. Két perccel a pihenő előtt mégis összejött az egyenlítés. Keszthelyi újabb találata rázta fel a Hajós szunyókáló közönségét. Vége! Végre vége ennek a kiábrándító negyednek, ennél már csak jobb lehet, a lányoknak nagyon össze kell szedniük magukat a második félidőre. A mérkőzés félidejében 3-3 volt az állás.

A harmadik ráúszást ismételten Vanda nyerte meg, így mi támadhattunk. Gól azonban ekkor még nem született. A támadó játékunk sajnos nem sokat javult az előző nyolc perchez képest, azonban a védekezésünk már jóval stabilabb volt. Magyari Alda pedig remekül védett, sokat köszönhettünk neki ezekben a percekben. A játékrész első találatát a sprinterünk, Vályi Vanda szerezte.

Az ezt követő percekben is Magyari Aldáé és a védéseié volt a főszerep, egészen az utolsó percig, amikor is a pöstyéni Rybanská Natasa góljával már kettőre nőtt a különbség. Az utolsó negyedre fordulva 3-5 volt az állás Magyarország javára.

Az utolsó ráúszásnál meglepő módon Vályi elvesztette a sprintet, így a vendégek jöhettek. A játékrész elején kaptak is egy ötméterest, amit Ausztrália gólra cserélt. Natasa ezt a büntetőt nem hagyta válasz nélkül és közvetlenül utána belőtte második találatát. Négy perccel a vége előtt 4-6 volt az állás a javunkra. Lassan már írnom sem kell, hogy Magyari zseniálisan védett az utolsó játékrészben is.

Bármennyire is jól azonban védett Alda, sajnos jött az ausztrál szépítő találat. Szerencsére a vendégek szépítését ezúttal Keszthelyi-Nagy Rita nem hagyta szó nélkül. Harmadik góljával ismételten kettőre nőtt a különbség. A mérkőzés utolsó két percébe egy újabb szépítés fért bele a vendégek részéről, azonban ez nem volt elegendő ahhoz, hogy megfordítsák a mérkőzést, így végül Magyarország 6-7-re legyőzte Ausztrália válogatottját.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a pöstyéni Rybanská Natasa volt.