Fotó: Kiss Márton

A budapesti rendezésű 19. FINA vizes világbajnokság második napján Szabó Szebasztiánnak és Hosszú Katinkának is szoríthattunk, hiszen mindketten döntőt úsztak. Szebasztián 50 méter pillén a 6. helyen végzett, míg Katinka a 200 méter vegyes úszás döntőjében a 7. helyezést érte el.

A 19. vizes világbajnokság második napjának délelőttjén öt úszószám selejtezőét tartották meg, melyek mindegyikén volt magyar érdekeltség. Kezdésnek a 100 méteres női háton Burián Katalint láthattuk úszni. Katalin a 19. helyezést érte el a nap első számában. Pár perccel később már Kovács Benedek Bendegúz hátazott az arénában. A 100 méteres férfi háton Bendegúz is a 19. helyen végzett.

Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A délelőtt harmadik számában Halmai Petra állt rajtkőre. 100 méter mellen jócskán elmaradva az egyéni legjobbjától a 36. helyen végzett. Ezután Milák Kristóf és Németh Nándor képviselte volna Magyarországot 200 méter gyorsúszáson. Azonban Milák még a világbajnoki rajt előtt visszalépett a számtól, azzal az indokkal, hogy ő a két fő számára szeretne koncentrálni. Ez alapjában véve érthető döntés, hiszen Kristóf mind a két számban éremesélyesként indul. Németh Nándor három úszótársával holtversenyben a 19. helyezést érte el.

A délelőtti program utolsó versenyszámában, 1500 méter női gyorson Mihályvári Farkas Viktóriának szurkolhatott a nagyérdemű. Viktória összetettben a 12. helyen végzett.

A kicsit csendesebb délelőtt után, kora este két magyar vonatkozású döntő korbácsolta fel a hangulatot a Duna Arénában. Először Szabó Szebasztián szállt harcba az 50 méter férfi pillangó világbajnoki címéért. Szebasztián a 3. leggyorsabb reakcióidővel ugrott a medencébe és a hossz végén a 6. helyen ért célba.

A másik magyar vonatkozású döntőt a háromszoros olimpiai bajnok, Hosszú Katinka úszta 200 méter vegyesen. Katinka, aki nem mellesleg hét éve tartja a szám világrekordját, az előkelő 7. helyezést szerezte meg.