Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A budapesti rendezésű 19. FINA vizes világbajnokság első napján, mindkét 4×100-as gyorsváltónk döntőt úszott. A hölgyek nyolcadikok, a fiúk pedig ötödikek lettek. Hosszú Katinka a 8. legjobb idővel beúszta magát a 200 méteres vegyes döntőjébe.

A 19. vizes világbajnokság első napjának délelőttjén, több magyar úszó is a rajtkőre állt. Napindítóként azonnal a háromszoros olimpiai bajnokunkat Hosszú Katinkát láthattuk vízbe ugrani. Sebestyén Dalmával 200 méter vegyes úszásban mérettették meg magukat. Katinka a 11., míg Dalma a 15. legjobb idővel jutott a szám középdöntőjébe. Sebestyén valószínűleg kiúszhatta magát, mivel 100 méter pillangón visszalépett, így a második egyéni számában nem állt rajtkőre.

Az úszónőnk mellett az olimpiai bajnok Milák Kristóf is visszalépett 50 méter pillangón és 200 méter gyorson is, így őt csak a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként láthattuk a délelőtt. Szabó Szebasztián elindult 50 méter pillén, és a 8. legjobb idővel bejutott a szám elődöntőjébe.

Késely Ajna és Fábián Bettina sajnos nem jutottak tovább a 400 méter gyors végső fordulójába. Ajna a 12., Bettina a 22. lett. Takács Tamás 100 méter mellen a 28. helyet szerezte meg, míg Holló Balázs bejutott a 400 méter vegyesúszás döntőjébe az 5. legjobb idővel. Kós Hubert ugyanebben a versenyszámban a 12. helyezést érte el.

A délelőtti programok zárásaként jöttek a 4×100 méteres vegyesúszások. A Duna Arénában a szurkolók nagy örömére mindkét váltónk továbbjutott.

A hölgyek (Pádár Nikolett, Senánszky Petra, Molnár Dóra, Gyurinovics Fanni) a 8. legjobb idővel, a férfiak (Szabó Szebasztián, Milák Kristóf, Bohus Richárd, Németh Nándor) pedig a 3. legjobb idővel várhatták a délutáni döntőket.

Az első magyar vonatkozású kora esti úszást Szabó Szebasztián prezentálta, aki az 50 méteres pillangó első középdöntős futamában az előkelő 3. helyen úszott be, így összesítésben az 5. legjobb idővel bejutott a döntőbe.

Hosszú Katinka és Sebestyén Dalma a 200 méter vegyes elődöntőjében ugrottak a medencébe. Katinka a 8. legjobb idővel beúszta magát a döntőbe, míg Dalma a 14. helyen végzett.

Az utolsó egyéni számban, a 400 méter vegyesúszás döntőjében Holló Balázs a 8. helyen csapott a célba.

A 4×100 méteres gyorsváltót a férfiak mezőnye kezdte, ahol hatalmasat úszva Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor és Milák Kristóf négyese az 5. helyen végzett. Ezután a világbajnokság első napjának zárószáma következett, vagyis a 4×100 méteres női gyorsváltó Pádár Nikolettel, Senánszky Petrával, Molnár Dórával és Gyurinovics Fannival. A lányok végül a 8. helyen zárták a kontinensviadalt.