(Fotó: Szalai Erika/Felvidék.ma)

A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsor témái: advent, a várakozás időszaka, Dunaszerdahelyen átadták az egyházközség Hajnalcsillag Óvodáját, az Írisz Szociális Ruhabolt közösségi térként is funkcionál.

Az advent nemcsak a karácsony ünnepére való várakozásunkat jelenti, hanem várjuk a Jézusban megélhető közösség teljességét, a Ő második visszajövetelét. Adventi gondolatait Szaszák József nyugalmazott lelkipásztor osztja meg.

Dunaszerdahelyen ünnepélyes keretek között adták át október 28-án a református egyházközség három csoportszobás, hatvan férőhelyes, magyar nevelési nyelvű óvodáját. A zöldmezős beruházás költsége mintegy 400 millió forintot tett ki. Az óvoda 2023 szeptemberében nyitja meg kapuját a gyermekek előtt. Az átadásról összeállításban számolunk be.

Több mint egy éve működik Komáromban az Írisz Szociális Ruhabolt. A Diakóniai Központ által működtetett, mára már igazi közösségi térként is funkcionáló üzlet pár hónapja egy nagyobb helyiségbe költözött át, s közben újabb feladatokat is felvállaltak. Hogy mi mindenre terjed ki a tevékenységük és miként működik az Írisz Szociális Ruhabolt, arról Bachorec Beáta, a Diakóniai Központ programkoordinátora ad tájékoztatást.
Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya