Fotó: Máté Gyöngyi/Felvidék.ma

A XXX. Tompa Mihály Járási Vers- és Prózamondó Versenyre a Csemadok Rozsnyói Alapszervezetének szervezésében 2023. február 27-én Rozsnyón a történelmi városháza termeiben került sor.

A rendezvényt Tóth Lucia, a Csemadok Rozsnyói Területi Választmányának elnöke nyitotta meg, aki beszédében örömét fejezte ki, hogy minden évben, így az idén is, ilyen szép számban jelentkeztek a gyerekek. „Aki szereti az irodalmat, verseket, szép szavakat, aki nem rest megtanulni sokszor igen hosszú költeményeket, és bátran kiáll társai és a közönség elé. Egyre nagyobb érték, ha egy gyermek iskolai feladatai a modern kor kísértései mellett időt szentel arra, hogy értelmezzen és megtanuljon egy verset vagy esetleg egy prózát. A szavalóverseny mindig nagy élmény versenyzőnek, közönségnek, zsűritagoknak egyaránt. Érdekes látni ahogyan a visszatérő gyerekek változnak, fejlődnek” – mondta az elnöknő. Köszönetét fejezte ki a résztvevők, illetve a tanárok felé, hogy minden évben veszik a fáradtságot, felkészülnek és előadják a már megtanult művet, ezzel fejlesztve egyéniségüket, hiszen ezáltal is gyarapszik a lelkük és elméjük. 

A versenyen négy kategóriában 89 gyermek vett részt. Minden kategóriából két aranysávos díjazott juthatott tovább, akik a kerületi versenyen képviselik járásunkat, melynek március 31-én Nagykapos lesz a helyszíne.

Aranysávos díjazottak:

I. kategória:

Džalaj Ludowika Lilien – vers, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Papp Szilárd Mihály – vers, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Máté Anna Brigitta – próza, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Korcsmáros Emma – próza, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

II. kategória:

Lörincz Áron – vers és próza, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Szabó Mihály Dániel – vers, Dénes György Alapiskola, Pelsőc
Šilling Dániel – próza, Dénes György Alapiskola, Pelsőc

III. kategória:

Tisza István – vers, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Radič Noémi – vers, Dénes György Alapiskola, Pelsőc
Tokár Lorena – próza, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája
Lengyel Levente – próza, Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája

IV. kategória:

Hugyár Olívia – vers, P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó
Kristóf Áron – vers, P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó
Jánosdeák Ákos – próza, P. J. Šafárik Gimnázium, Rozsnyó

(Máté Gyöngyi/Felvidék.ma)