(Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ama)

1 150 néző volt kíváncsi a fülekiek losonci vendégjátékára, s amíg a vendégek büntetőt hibáztak, addig a losonciak nem hagyták ki a játékvezető által megítélt ziccert, s így megnyerték a rangadót. A rimaszombatiak az otthoni 3:0 után idegenben is abszolváltak egy 3:0-át, s így feljöttek a túlzsúfolt táblázat második helyére, ahol mindhárom dobogós csapat 23 ponttal áll.

A III. ligában a forduló rangadóját Losoncon játszották, ahol a hazaiak (Grujicsics–Berky, Jankovics, Pipíška, Vilhan, Rác, Trajkovszki, Tannhauser, Sarvaš, Visics, Mazur) a listavezető fülekieket (Tojagics–Cvetkovics /88. Farkas/, Telek, Rubint, S. Knyiezsevics, Hrnčiar /86. fajd/, Urbancsok /46. Kurunci/, L. Knyiezsevics, Kovanics, Strnisa, Kelemen) fogadták. A parázs hangulatú mérkőzésre 1 150 néző volt kíváncsi, s a mérkőzésen minden volt, ami egy rangadóba belefér. Két tizenegyes, hat sárga lap, kiállítás – s mindössze egy gól. A mérkőzés főszereplői a két csapat szerb vendégjátékosai voltak.

A mérkőzés talán mindent eldöntő momentumát a nézők a 8. percben láthatták, amikor Faber játékvezető szerint Pipíška és Sarvaš szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül Kelement, s tizenegyest ítélt, de L. Knyiezsevics büntetőjét Grujicsics szögletre mentette. A 30. percben a vendégek kapuvédője szabálytalankodott Visiccsel szemben, s a második büntetőt a sértett értékesítette, így a hazaiak megszerezték a vezetést.

A második félidőben a vendégek mindent egy lapra tettek fel, de képtelenek voltak bevenni Grujicsics kapuját. A vendégek nehezen viselték el a vereséget, a lefújást követően S. Knyiezsevics megütötte Jankovicsot, amiért a kiállítás sorsára jutott.

A rimaszombati MŠK (Tatár–Szekulics, Lupták, Szpaszojevics, Fajčík /88. Dudek/, Jass /89. Csabay/, Václavik /85. Kočiš/, Kalmár /83. Kováč/, Kocsijasevics, Jankovics, Vasilko) a zsarnócaiak ellen aratott könnyed győzelem után Liptóselmecre látogatott, de nem izzadt meg a hideg északon. Fajčík a 43. percben szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd a második félidőben Lupták és Jass találataival bebiztosították a sima batyi győzelmet. A rimaszombatiak győzelmükkel feljöttek a második helyre, s ugyanúgy 23 pontjuk van, mint az első helyen álló rózsahegyi fakónak és az őket követő fülekieknek. A losonciak 19 ponttal az ötödik helyen tanyáznak.

A 10. fordulóban október hatodikán, szombaton 14.30 órától a rimaszombatiak a kálnóiakat fogadják, míg a losonciak Csacára utaznak. Másnap Füleken a karasznóiakat (Krásno nad Kysucou) látják vendégül. A losonciak pedig már készülhetnek a 13-án esedékes újabb regionális rangadóra ezúttal a rimaszombatiak ellen, a fülekiek viszont október 10-én, szerdán 14.30 órától a II. ligás liptószentmiklósiakat fogadják a Szlovák Kupa 5. fordulójában.

A IV. ligában a tornaljaiak Tótgyarmatra látogattak, és a két, egyaránt tízpontos csapat találkozóján hazai győzelem született. A mérkőzést a felek az első félidőben lerendezték, Tóth Benjámin már a 9. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd a 17. percben Cibuľa tizenegyesből növelte a hazaiak előnyét. A 34. percben a vendégek is büntetőhöz jutottak, amit Farkas Géza értékesített. A félidő végén rúgásért a vendégek játékosa, Rubint a kiállítás sorsára jutott. A második félidőben már egyik csapat sem tudott érdemben újítani, így maradt a 2:1-es eredmény. A hazaiak győzelmükkel feljöttek a 7. helyre, a tornaljaiak a 10. helyről várják a folytatást. A forduló rangadóján a listavezető rakolciak (Rakytovce) odahaza kaptak ki 2:1 arányban a mezőköziektől (Medzibrod), így visszacsúsztak a harmadik helyre, míg a vezetést a sálfalvaiak (Šalková) vették át. A tiszolciak Feketebalogon is kikaptak 4:0 arányban, így továbbra is pont nélkül vesztegelnek az utolsó helyen.

A 10. fordulóban a tornaljaiak október 7-én, vasárnap a feketebalogiakat fogadják, a tótgyarmatiak Gyetvára utaznak.

Az V. ligában a felediek folytatták jó sorozatukat, de csak nehezen tudták megtörni a csábiak ellenállását. Uličný a 40. percben tizenegyesből szerezte meg a vezetést, majd Bodnár Dávid a 77. percben növelte a hazaiak előnyét. A vendégek nem bírták az egyre erősödő hazai nyomást, amit Jonáš két góllal erősített meg, így kialakítva a 4:0-s hazai győzelmet. A tökutolsó osgyániak nem nagy ellenállást fejtettek ki a Santrio Láza csapata ellen, akik végül megelégedtek idegenben egy hatossal (0:6). Az utóbbi időben jó formát mutató ajnácskőiek a szeszélyes ipolynyékiekhez látogattak (az utolsó pillanatban cserélték meg a pályaválasztói jogot), ahol a 250 néző az első félidőben nem látott gólt. Az 58. percben Múčik Zsolt a vendégeknek szerzett vezetést, de Nemčok öt percen belül kétszer is bevette Varga kapuját, megfordítva ezzel a mérkőzés állását. A forduló rangadóját Ragyolcon játszották, ahová az éllovas óváriak látogattak. S bár Máč és Golian góljaival kétszer is vezetéshez jutottak, a hazaiak Horváth Gábor és Molnár Tamás találataival szinte azonnal egyenlítettek is (2:2).

A két pont elvesztése az óváriaknak az első helyébe került, ugyanis mind a Santrio Láza, mind a nagykürtösiek megelőzték őket. Előbbi két csapat 21, míg az óváriak 19 pontot szereztek eddig. A felediek 18 ponttal feljöttek az 5. helyre, az őket követő ipolynyékieknek 16, az ajnácskőieknek 15, míg a ragyolciaknak 13 pontja van. A csábiak a 12. helyen szerénykednek 5 ponttal, az osgyániaknak továbbra sincs pontjuk.

A 10. fordulóban a szklabonyaiak már szombaton vendégül látják a ragyolciakat, másnap a csábiak a nyustyaiakat, az ipolynyékiek az osgyániakat, a felediek a szinóbányaiakat, az óváriak az ajnácskőieket fogadják. A forduló csúcsrangadóján a listavezető terbelédi Santrio Láza az őket üldöző nagykürtösiekkel csap össze.