32736

Miután zsinórban az élvonal minden csapatát megverték a komáromiak, Zsolnáról is elhozták a győzelemért járó két pontot! Eközben a privigyeiek alulmaradtak a nyitraiakkal szemben, így Komárom csapata történelme során először megnyerte az alapszakaszt!

Az mérkőzés első felében nem igazán találták még a komáromi fiúk az ellenszert a zsolnaiak ellen. Az első negyedben 9 pontos hátrányt sikerült összeszedniük, a második játékrészben pedig még mindig csak döntetlenre volt elég az erőfeszítésük. A harmadik negyed aztán meghozta a fordulatot, a komáromi gárda átvette a vezetést, majd a negyedik játékrészben sikerült tovább növelniük előnyüket, így végül 5 pontos különbséggel sikerült a házigazda zsolnai legénységet legyűrniük.

Zsolna – Komárom 67:72 (23:14, 13:13, 17:28, 14:17)
Legeredményesebb játékosok: Kosa 21 p., Stojanovič 16 p., Závodný 10 p., ill. J. Jones 15 p., Bílik 13 p., Keller 12 p.; személyi hibák: 23:22; hárompontosok: 6:5

A 36. forduló további eredményei:
Nyitra – Privigye 83:81 (22:15, 25:25, 12:27, 15:17, hosszabbítás után: 9:7)
Léva – Besztercebánya 94:92 (24:15, 22:31, 21:30, 27:16)
Nyitrabánya – Szvit 84:89 (19:19, 23:19, 21:27, 27:24)