Események betöltése

Vissza az összes eseményhez

  • Ez az event elmúlt.

V. Palóc Világtalálkozó – szombati program

PrintFriendly and PDF

augusztus 4.,08:00

Cserháthaláp Község Önkormányzata és a Tar Lőrinc Baráti Köre közösen szervezi meg a V. Palóc Világtalálkozót augusztus 3-a és 5-e között Cserháthalápon.

Az augusztus 4-ei, szombati program

8.00 órától: Gasztronómia- „Íz-lelő”, palóc ízek fesztiválja;

9.00 I. Színpad (Műsorvezetők: Bozsik Lídia – Szabó János)

II. Színpad ( Műsorvezető: Czeglédi Katinka – László Péter)

Palócok nyílzápora;

Ünnepélyes megnyitó

Szeder Fábián-díj ünnepélyes átadása;

Székely vendég művészeink:

Publik Antal székely színművész és Vass Ildikó székely népdalénekes

Nyílzápor délben az “Ébredj magyar” rendezvénnyel közösen

Ónodi Krisztián üzenete

Hagyományőrző műsorok ( néptánc, népi ének, népi zenekarok, előadások, stb. ):

Kórusok:

“Acélhang” Dalkör MÁTRA Nyugdíjas Egylet

Almágyi Férfikórus

Almágyi Népdalkör

Bujáki Hagyományőrző Csoport

Cicege Táncegyüttes

Csemadok Rozmaring Csoport

Egri Csillagok

Érsekvadkerti Népdalkör és a Göncöl Citerások

Gyöngyvirág Kórus

Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkör (Pávakör)

Hévízgyörki Hagyományőrző egyesület Népdalkör

Horti Népdalkör

Ipoly Népdalkör

Ipolynyéki Hagyományőrző Népdalcsoport

Jázmin Asszonykórus

Jobbágyi Daloskör

Kéknefelejcs Népdalkör

Kisterenyei Palóc Népdalkör

KÚTYIKA Nagycétényi Női Éneklőcsoport

Legéndi népdalkör

Magyarnándori Asszonykórus

Mohorai Népdalkör

Múltidéző Egyesület,Népdalkör,Göncöl Citerások Érsekvadkerti Helytörténeti Emlékház

Nógrádsipeki Vadrózsa Hagyományőrző Egyesület

Nyárutó Nyugdíjas Klub

Pásztói Rozmaring

Pirosrózsák Asszonykórus

Rozmaring Népdalkör

Rozmaring népdalkör

Szavlik Jánosné

Szivárvány Énekkar

Szűcsi Népdalkórus

Tajti Menyecskék

Zensky Hlas Hagyományőrző Csoport

Bemutatók/ bemutatkozások:

Ambrus József – kovács

Aranykard Kulturális Hagyományőrző Egyesület; .Sárkányos Lovagrend; Ős-Hun Magyar Történelmi Kör

Duci Csapat Egyesület

Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület bemutatkozó sátor

Palóc Múzeum kiállítás és előadás

Palóc Virtus

Panoráma Világklub

Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport

Kiállítók:

Bocsi Évi

Bolla Márta

Galbács Tamás

Gere Erzsébet

Jenei Szilvia

Kurucz Kata, Nándory László

Mohos Zsófia

Nánai-Szintai Ildikó

Némethné Jancsi Ilona

Pethő Piroska

Simon M. Veronika

Vig Ferencné

Vizi Márta

Írók/költők, könyvbemutatók:

Cseriné Csóki Erika

Ember Erika

Ember Éva

Ember István

Ember Szili

Emlék és Alkotóház Gyöngyössolymos

Fábri István

Horváth Lászlóné

Jánoska Mátyás

Jeremy Jones

Karaffa Gyula

Kornóczki Zoltán

Kovács Sándor

Krasznai Kázmér

Kusik Nikoletta

László Péter

Lengyel László

Lengyelné Zsoldos Emőke

Madár János

Magdus Melinda

Maju Zsolt

Molnár József

Német Erzsébet

Okos Márton

Pálmai Miklós

Piszóv Éva

Szakáli Anna

Szepesi Zsuzsa

Szlotinkszky Ivett

Szőke Zsuzsa

Tormay Cecile Társaság

Tóth Tamás

Turi István

Vezendi László

Zagyi G.Ilona

Egyéni előadók:

Alsópetényi Dalkör

BALÁZS ZOLTÁN

Bényi Hagyományőrzők

Deák Béla – tárogató

Enyedi Béla

Foglár Gábor

Haraszti Julcsi és Marcsi

Horváth Barbara

Kis H. Anka

Köböl Gábor – tárogató

Krajcárka népi énekesek (Kupuszina)

Lőrincz Sarolta Aranka

Nagy Jázmin Réka

Szabó Istvánné

Toldi István

Tóth Adrienn

Kézműves bemutató:

Bényi Hagyományőrzők

Zenekarok:

Barackmag Zenekar

Folk LC zenekar

Folk on 45

Nagycétényi Citerazenekar

Nagykéri citerazenekar

Rajeczky Szimpatikusok

Sic Transit Folk Műhely

Tardoskeddi citerások

Hagyományőrzők:

Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományörző Csoport

Bukréta Hagyományőrző Csoport

Kemencei Hagyományőrző Csoport

Táncegyüttesek:

Apraja-nagyja Néptánccsoport

Bíborka Néptáncegyüttes

Bokréta néptánc csoport

Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes

Kazári Táncegyüttes

Kontyvirág Egyesulet /Táncegyüttes

Maconkai Rozmaring Gyermek Néptánc Együttes

Maconka Táncegyüttes

Mátrafüredi Bene Egylet Tánccsoportja

Napfény Tánccsoport

Pajtakör hagyományőrző csoport

Pántlika Gyermek Néptánccsoport

Petőfi Sándor ME Kupuszina

Előadók:

Hangya Mihály

Hummer Radhika , aki 30 éve Indiában él. Előadása: Tündér Ilona nyomában

Jéga Szabó Ferenc

Matek Kamill

Kovács László

Szabó Ostor Zoltán

„Szülőhazám, szép Palócföld” pályázat, „Kék pántlika” eredményhirdetés
Haraszti ikrek, a Palóc Világtalálkozó Kulturális Nagykövetei

15.30 „Palóc Lakodalmas”; lakodalmas menet (Guinness-rekord megdöntése)

Sic Transit Folk Műhely népzenei koncertje

Barackmag koncert

Tüzes esti bemutató

Közös éneklés a tábortűz mellett

Bemutatók

A BFC FARM és a Palóc Lovas Barantások bemutatója

Ambrus József – kézi kovácsolás bemutató

Aranykard Sárkány lovagok – íjász bemutató

Karaffa Gyula – bőrdíszműves bemutató

Kállay Ildikó – kosárfonás

Ladóczki Vilmos – bőrdíszműves bemutató

Palóc Virtus KSE – baranta bemutató

Előadások és kiállítások a jurta faluban:

Olasz Etelka

Hummer Radhika (Rozália)

Rábaközi tudók kiállítás

Mónus József tradicionális távlövő íjász előadása

Kamill Matek

Csizmadia János

Dr. Füst Antal;

A vásári forgatagban kézműves termékek széles választéka várja a vásárolni szándékozókat.

A Gyermeksarok/ Gyermekfoglalkoztató jól elkülönített, elkerített, biztonságos, gyermekbarát, népi játékokkal, igazi hagyományőrző szellemiségben várja a Gyermekeket!

Részletek

Dátum:
augusztus 4.
Időpont:
08:00
Esemény Category:
Esemény Tags:

Helyszín

Több helyszínen
Cserháthalápon, Magyarország
MEGOSZTÁS