44320

Szoros csatában, hosszabbítás után szenvedett vereséget Nyitrabánya ellen az MBK Rieker Komárom a szlovák kosárlabda liga február 26-i játéknapján. A vereséggel biztossá vált, hogy a dél-szlovákiai csapat az ötödik helyről várhatja a rájátszást.

A Nyitrabánya – Komárom találkozó végig szoros csatát hozott. Ami nem i csoda, hiszen mindkét fél számára volt tétje a mérkőzésnek: a hazaiaknak reális esélyük volt a Besztercebányát beérve a hatodik hely megszerzésére, a komáromiak pedig a minél kedvezőbb rájátszásbeli pozícióért, azaz a negyedik helyért harcoltak. Az első negyedet a bányászok – szűken – nyerték, előnyük a szünetre öt pontra duzzadt. A harmadik negyedet aztán az új irányítóval felálló MBK Rieker nyerte, de még mindig a hazaiak vezettek. S mivel az „ideges” befejező játékrészben folytatódott a komáromi feltámadás, következhetett a hosszabbítás, ahol azonban kipukkadt az MBK: hét egységig jutott, miközben Nyitrabánya tizenkettőt szórt, így Nyitrabánya – Komárom: 84-79.

Kisebb meglepetésre a bajnokság második felében jól hajrázó Privigye Nyitrán is győzni tudott, így ővé a második hely függetlenül az utolsó forduló eredményeitől. Nyitra – Privigye: 78-87.
Korábban játszották: Léva – Svit: 71-91.