Magyarok Bourdeaux-ban. (Fotó: Hegedűs Gábor/nso.hu)

FRISSÍTVE! Negyvennégy év után szerepelt ismét Európa-bajnokságon a magyar labdarúgó-válogatott, amely az osztrák csapatot 2-0-ra legyőzte.

A találkozót óriási várakozás előzte meg. A Felvidék.ma tudósítója, Varga Tibor – útban a mérkőzés helyszíne, Bordeaux felé – az utak mentén, parkolókban, autópálya-pihenőkben több magyar csoporttal is találkozott az elmúlt napokban – mindenki bízott a magyar csapat sikeres bemutatkozásában.

TUDÓSÍTÁSUNK:

22:51 – A csoport másik mérkőzésén, Portugália 1-1-es döntetlent játszott Izlanddal. Ez azt jelenti, hogy a magyar válogatott csoportja élén áll. Csodás nap volt ez a mai! Jó éjszakát!

22:00 – Bernd Storck szövetségi kapitány a mérkőzés után az M4 Sportnak: „Óriási, amit a csapat teljesített, nagyon keményen dolgoztunk, megérdemelten nyertünk! Olyan az egész, mint egy álom, amely valósággá vált. Jó az eredmény, jó volt a meccs, bravó! A meccs eleje nehéz volt, de aztán belejöttünk, nagyszerű volt a második félidő. Most jön egy kis szünet, aztán regenerálódunk.”

21:00 – Óriási a hangulat a magyar szurkolók körében: mindenki énekel, ünnepel. A boldogság érthető: több mint négy évtized után győzelemmel tértünk vissza az elitbe. A stadion környékén található ajándékboltokat valósággal kifosztották a magyarok, minden elkelt: mezek, sálak, és más egyéb relikviák. A szurkolótábor nagy része szervezett buszjáratokkal Budapestről érkezett – vannak köztük szép számban dunaszerdahelyi DAC-drukkerek is. Ők már ma éjfélkor indulnak is tovább Marseille-be, ahol a magyar csapat szombaton az izlandi válogatottal csap össze.

Fotó Orbán Viktor fb-oldaláról: A magyar miniszterelnök “Felvidék-Dunaszerdahely” feliratú magyar zászlóval.

20:30 – Bern, Irapuato és Amszterdam – három helyszín a múltból, amely fekete betűkkel íródott be a magyar foci történetébe. Bordeaux-t azonban alighanem csupa arannyal írják majd le a krónikások. Három nappal ezelőtt egyébként Szlovákia ugyanitt szenvedett vereséget Wales-től.

19:52 – Vége a mérkőzésnek! A magyar válogatott egész Európát meglepte mai produkciójával. Magyar csoda Bordeaux-ban!

Ünnep a köbön.
Ünnep a köbön a dunaszerdahelyiek magyar zászlója közelében.

19:48 – A játékvezető öt percet hosszabbít. Alaba szabadrúgása után Király biztosan fogja Arnautovic lövését. “Szép volt fiúk!” – szól a magyar tábor rigmusa.

19:45 – Eldőőőőőőőlt!!!!!!! Stieber Zoltán egy kontra után egyedül vihette az osztrák kapusra a labdát, és nem hibázott! 2-0-ra vezetünk a 87. percben!!!

19:35 – A 79. percben Kleinheisler, a magyar csapat egyik legjobbja elhagyja a pályát, Stieber áll be.

Kollégánk, Varga Tibor a magyar szektorban.

19:25 – A felvidéki Priskin a gólszerző Szalai Ádámot váltja.

19:23 – Tíz emberre fogyatkoznak az osztrákok. Dragovic Kádárba rúg bele, egyértelmű sárga lap, mivel az osztrák játékosnak ez már a második volt, mehet zuhanyozni.

19:20 – Góóóóóól!!!!!! A magyar válogatott megszerzi a vezetést! A 62. percben egy gyönyörű Szalai-Kleinheisler összjáték után előbbi talál a hálóba!

Zászlórengeteg.

18:48 – Vége az első félidőnek. A magyar válogatott egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet a mérkőzésen. Sőt, Dzsudzsák az első játékrész végén akár meg is szerezhette volna a vezetést. Igaz, az osztrákoknak is volt legalább két-három nagy helyzetük – egyik mindjárt az első percben, amikor Alaba a kapufát találta telibe. Jó lesz ez, csak élni kell a kínálkozó lehetőségekkel.

18:10 – Piros-fehér-zöld zászló “Felvidék-Párkány” felirattal – egyenesen a bordeaux-i Malmut Atlantique stadionból.

Párkány

18:00 – Szalai a kezdőben. A magyarok a Király-Fiola, Lang, Guzmics, Kádár-Gera, Nagy Á., Németh K., Kleinheisler, Dzsudzsák-Szalai összetételű tizeneggyel kezdenek.

17:30 – A stadionban óriási a hangzavar. Nincs még telt ház, de folyamatosan érkeznek a szurkolók. A magyar tábor kiváló hangulatot teremt. Már csak percek vannak hátra a kezdő sípszóig. Hajrá, Magyarország!!!

17:00 – “Lelkifröccs” azoknak, akik még nem kapták el a hangulatot:

16:25 – Újabb zápor futott végig Bordeaux-on, ami tudósítónkat már a Malmut Atlantique stadion előtt érte. A létesítmény előtt óriási a hangulat: magyar az osztrákkal együtt vigad. A piros-fehér-zöld mezesek együtt énekelnek, fényképezkednek az ellentáborral. A bordeaux-i stadion előtt béke és jókedv van, ehhez képest az angol-orosz valóságos háború volt.

15:35 – Bordeaux-ban sztrájk van, ami rendkívül megnehezíti a szurkolók stadionba való eljutását. Tudósítónk, aki Bordeaux külvárosában szállt meg, már lassan egy órája az utcán vesztegel: a sztrájk miatt nem járnak a villamosok, és taxit is nehezen találni. Hamarosan újabb információkkal jelentkezünk – immár a Malmut Atlantique stadionból.

14:45 – Tudósítónk a városban tett délelőtti sétája után elmondta, rengeteg magyar van kinn a helyszínen, Bordeaux-t gyakorlatilag ellepték a magyar szurkolók, és míg megszámlálhatatlanul sok magyar zászlót látott a városban, addig osztrák lobogóval alig találkozni. Bízunk benne, hogy a pályán is mi leszünk a jobbak.

Felvidékiek Bordeaux-ban. (Fotó: Felvidék.ma)

13:30 – Nem sokkal ezelőtt nagy zápor áztatta el a francia várost, ám most már süt a nap, vagyis ideális időjárási körülmények várják Dzsudzsákékat.

Mi – otthonról – ezzel a felejthetetlen képsorral hangolunk a mérkőzésre. A felvidéki Priskin Tamás káprázatos gólja Norvégia ellen.