Óvári Viktória kapura tör (Fotó: basket.sk)

A szlovák női extraliga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a somorjai BK kosaras lányainak nem sikerült pontot szerezniük a tavalyi bajnok, és jelenleg is a bajnokságot vezető kassai Good Angels ellen, annak ellenére sem, hogy egy negyedet sikerült megnyerniük.

A kassai angyalokat így már csak egyetlen győzelem választja el attól, hogy biztosítsák első helyüket, melyet akkor szerezhetnek meg, ha a következő fordulóban sikerül győzniük a poprádiak otthonában.

A kassai lányok tudták, hogy a Somorján megszerzett pontokat a rájátszásba is magukkal vihetik, ezért kezdettől fogja keményen küzdöttek a csallóközi lányok ellen. Az első negyedben a kassai sárga-kékek hatpontos szériája nem vetette vissza a hazai lányokat, így a közönség mind a két csapattól szép és attraktív játékot láthatott. Úgy látszik, hogy ez a vendégeknek nem nagyon tetszett, hiszen a második negyedet 19 ponttal hozták a kassai lányok.

Mindezt a jó védekezésüknek köszönhették, mellyel a második negyedben majdnem megfelezték a somorjaiak első negyedben dobott pontjainak számát. Meg persze annak is, hogy az első negyedben szerzett 25 pont helyett a másodikban 30-at dobtak. Mindezeknek köszönhetően a félidőben 24 pont előnyre tettek szert a somorjaiakkal szemben.

Ekkor mindenki azt hitte, hogy a másik két negyed már csak sétagalopp lesz a kassaiak számára. Mindenki, kivéve a somorjai lányokat, akik a harmadik negyedben, 31 pontos hátránynál úgy gondolták, még nincs veszve minden, és a negyed végére 55:73-ra, azaz 18 pontra zárkóztak fel.

Az utolsó negyedben aztán megmutatkozott, hogy a vendégeknek nagyobb tartalékaik vannak, hiszen ezt a negyedet 16:21-re hozták, kialakítva ezzel a 71:93-as végeredményt. Ennek ellenére a somorjai lányoknak semmi okuk a szégyenkezésre, főleg, hogy három somorjai nevelés is játszott a meccsen.

Mint Óvári Viktória, a Somorja játékosa elmondta: „Remek meccs volt. Jól játszottunk és nagyon jól is védekeztünk. Igaz, a második negyedben a kassaiak elhúztak 24 ponttal, de a harmadik harmadot hat ponttal hoztuk, ami nagyon jó teljesítmény egy ilyen magas szinten lévő csapat ellen. Nagyon sok néző jött el, akik buzdítottak bennünket, remek volt a hangulat, és ez még jobban motiválta a csapatot.”

SBK Somorja – GOOD ANGELS Kassa 71:94 (20:25, 31:55, 55:73)

Somorja: Vyňuchalová 23, Slezáriková 13, Nagyová 11, Beronja 5, Theiner 3 (Lelkes 8, Hašková 7, Lukačiková 1, Óvári 0). Edző: T. Kačmarik

Kassa: Bálintová 17, Oblak 15, Allen 13, Jurčenková 8, Janoščíková 6 (Stehlíková 10, Baburová 8, Baugh és Blanárová 6-6, Majorošová 5), Edző: P. Jankovič

Hármasok: 6/10 – 6/12, Büntetők: 11/17 – 8/11, Szabálytalanság: 14 – 19, Kipontozódott: M. Beronja (Somorja), játékvezetők: Z. Tomašovič, M. Donovalová a M. Matejčík

Negyedek: 20:25, 11:30, 24:18, 16:21.