Szombat délelőtt 11 órától Szlovákiával játszott a magyar férfivízilabda-válogatott a malagai Európa-bajnokságon és fölényes győzelmet aratott Kemény Dénes csapata.

Rögtön a mérkőzés elején 3-0-ra elhúzott a magyar csapat, Biros Péter és Varga Tamás ziccert értékesített, majd Madaras Norbert passza után ismét Biros volt eredményes. Kis Gábor harcolt ki emberelőnyt, szövevényes akció végén Kásás Tamás is betalált, 4-0. A szlovákok jobbára gólhelyzet nélkül tengették az első negyedet, aztán egy mini büntetőpárbaj meghozta az eredményt: Hrosik végre betalált, de Kiss Gergely hamar visszaállította a négygólos különbséget a szünetre, közben még egy Benedek-kapufa is borzolta északi szomszédaink idegeit.

Madaras előnyből szerzett góljával folytatódott a meccs, a horvátok elleni legeredményesebb játékosunknak ma ez volt az első gólja. A szlovákok újfent büntetővel próbálkoztak, ezúttal a kapufát találták el, a túloldalon Benedek büntetett, 7-1. Madaras két, megúszásból szerzett gólja között Nedbal fórból talált be. A szünet előtt négy másodperccel Varga Dumi átlövi a szolvák védelmet, újabb 5-1-re nyert negyed, kényelmes magyar előny.

Ápolással folytatódott a második félidő, Biros Péter szédelegve mászott ki a medencéből, Kemény Dénes szóvá tette ezt a játékvezetőnél. Biros hosszú ápolásra szorult, közben Madaras és Benedek góljára Balaschak felelt, 12-3. Kisvártatva Kiss Gergely és Kis Gábor is betalált, előbbi emberelőnyből, utóbbi remek centerpasszt követően, majd Kiss átlövésből volt ismét eredményes, 15-3.

Vízilabda Eb, Malaga
A csoport, második forduló:
Magyarország – Szlovákia 15-3 (5-1, 5-1, 5-1, 0-0)
góllövők: Madaras 4, Kiss Gergely 3, Biros 2, Benedek 2, Varga Tamás, Kásás, Varga Dénes, Kis Gábor