Magyarország kilenc ponttal verte Szlovákiát női kosárlabda Eb-selejtezőn. A hosszabbításban dőlt el a meccs. Bravúros győzelem hosszabbítás után. A magyar női kosárlabda-válogatott az Eb-selejtező C csoportjának 5. fordulójában 85-76-ra verte Szlovákiát.

A szombathelyi meccs első negyedben a magyar csapat több ponttal vezettet, de később feljöttek a vendégek. A szlovákok a második negyedben már fordítottak és a szünetre egy pontos vendégelőnnyel vonultak a gárdák (39-40). Az utolsó játékrész előtt tizenegy pontra duzzadt Szlovákia előnye. A magyarok összekapták magukat és az utolsó pillanatokban Fegyverneki kosarával egyenlítettek (72-72) és jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban büntetőkkel hozták a lányok a győzelmet. A sikerrel Rátgéber László csapata nagy lépést tett az Európa-bajnokság felé.