(Képgalériával kiegészítve!) Balszerencsével a futballban (és a játékvezetővel is!), valamint a magyarokkal szembeni intoleranciával is szembesültek a dunaszerdahelyi futballcsapat játékosai és két autóbusznyi drukkerük a szombat esti, élvonalbeli Slovan-DAC mérkőzésen. Balszerencsével a futballban (és a játékvezetővel is!), valamint a magyarokkal szembeni intoleranciával is szembesültek a dunaszerdahelyi futballcsapat játékosai és két autóbusznyi drukkerük a szombat esti, élvonalbeli Slovan-DAC mérkőzésen.

(A következő képek kattintással tovább nagyíthatók!)

kép: Dunaszerdahelyi szurkolók piros-fehér-zöldben és sárga-kékben

Balszerencse, mert nem érdemelt vereséget a csapat. A 85. percben még 1:0-ra a dunaszerdahelyiek vezettek (Kweuke góljával), ám végül a pozsonyaik nyerték a mérkőzést, 2:1-re. A hosszabbításban a már jelzett 3 perces ráadás is jócskán letelt, a slovanistáknál volt a labda, a játékvezető hagyta, és bekotorták… Persze elvárható lenne, ha egy csapat öt perccel a meccs vége előtt vezet, akkor legalább döntetlent hozzon ki a mérkőzésből. Nem így lett, és ez valószínűleg a DAC esetében a kellő rutin hiányával, illetve még nem elégséges összeszokottságával magyarázható.

A DAC gyakran támadta a pozsonyi kaput, de bevennie csak egyszer sikerült

Pedig a mérkőzés képe alapján legalább az egy pontra rászolgáltak volna a dunaszerdahelyiek, de az már rögtön a meccs elején érződött, hogy amit lehet a DAC ellen fújni, azt a bíró fújni is fogja, legyen az bármilyen lesgyanús helyzet vagy szabálytalanságnak tűnő mozdulat (ez utóbbinak Pinte Attila kiállítása lett a vége). A végén pedig úgy tűnt, addig lesz hosszabbítás, míg be nem kotorják a pozsonyiak a gólt.

A két autóbusznyi, mintegy 120-150 dunaszerdahelyi szurkoló (illetve azok, akik a vendégszektorban voltak) végig biztatta kedvenceit. Ütemes taps, dobpergés, drukkolás – volt minden… Azaz mégsem, a magyar zászlókat ugyan lobogtathatták a szurkolók, de a rendőrök nem engedték kifeszíteni őket a kordonokra. Azzal az indokkal, hogy csak az éppen játszó csapatokét lehet. Ugyanerre figyelmeztette őket a hangosbemondó is, amikor felcsendült a “Ria-ria Hungária!” Itt érdemes megjegyezni, hogy az angol zászló kifeszítése nem zavarta a rendezőket. A dunaszerdahelyi drukkereket sem a hangosbemondó figyelmeztetése, így a “Ria-ria Hungária…” kisebb-nagyobb szüneteket követve állandóan fel-felcsendült.

Az angol zászló kifeszítését meddő közönnyel nézték a rendőrök

Verekedés, balhé nem volt. A rendezők erre megfelelően ügyeltek, a dunaszerdahelyi szurkolók elkülönítését megoldották, és őket csak akkor engedték ki a stadionból, amikor a mintegy hatezer hazai néző elhagyta már a nézőteret.

A DAC-közönsége nagyra értékelte csapata teljesítményét. A vereség ellenére is felcsendült a “Szép volt, fiúk”, sőt, a magyar Himnusz hangjai is.

A DAC összeállítása: Ján Novota – Regedei, K. Németh, Pinte, Gerich – L. Zápotoka (66. Matej Kováč), Plantič (57. Landerl), Abena, Moughfire (82. Boya) – Kweuke, Dragičevič