A dunaszerdahelyi DAC 1:0 arányban legyőzte a Nyitra együttesét a Corgoň Liga 12. fordulójában. A napsütötte őszi szombaton közel 6000 ember volt kíváncsi a DAC játékára, amelyre a városi stadionban került sor. Ha nehezen is, de a Lorant-legénység begyűjtötte a három pontot.

A szurkolók ismét kitettek magukért, hogy győzelemre segítsék kedvenc csapatukat. Már nemcsak dunaszerdahelyiek buzdítják a Corgoň Liga egyetlen magyar vonatkozású csapatát, hanem a DAC otthoni mérkőzéseire többen érkeznek a Csallóköz és Mátyusföld falvaiból is, valamint Magyarországról.
A mérkőzés elején a DAC letámadta ellenfelét és ennek következményeként több helyzetet is kidolgoztak, de a 22. percig kellett várni arra, hogy megszülessen a győztes gól. Egy DAC- támadás után a kameruni N’LEND Jean Michel fejelte a hálóba a labdát, úgy, hogy az átrepült a nyitrai kapus felett majd beleesett a kapuba: 1:0 a DAC javára. A zoboraljiak ellentámadásokkal próbálkoztak és néhány helyzetük is akadt, de igazán a szögletrúgásaik voltak veszélyesek. A DAC csapatkapitányának, Novota Jánosnak nem akadt sok védenivalója.
A második félidőben a DAC kissé beszorult és a nyitraiak nyomtak, de érdemleges helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az 51. percben egy DAC szögletből újabb gól adódhatott volna, de Moughfire beadását N’LEND ezúttal nem tudta gólra váltani. Kweukét többször is helyzetbe hozták játékostársai, de ezúttal a gólvágó cipőjét az öltözőben hagyta. A 82. percben a hangosbemondó örömmel jelentette, hogy a DAC hálóőre Novota János 500 perce nem kapott gólt! Gratulálunk Jani!
A 86. percben növelhette volna előnyét a dunaszerdahelyi csapat, amikor Osey Opoka Richard, a német középpályás szinte egyedül tört a lapura, de lövése a jobb kapufán csattant.
A rendes játékidő leteltével a bíró három percet hosszabbított még, de az eredmény változatlan maradt. A DAC így újabb csapatot győzött le és revánsot vett a Nyitra együttesén.
A dunaszerdahelyi szurkolók már most üzentek a Slovan szurkolóinak egy transzparensen, amelyen ez volt olvasható: Slovan, are you ready? (Slovan készen vagy?) Az összecsapásra november 1-jén kerül sor a városi stadionban, de addig a DAC-nak még két mérkőzést kell megvívnia.
Október 21-én Pozsonyba utazik, hogy a FC Artmedia Petržalka együttese ellen játszon a Szlovák Kupában, majd október 25-én kerül sor idegenben a Nagyszombat elleni mérkőzésre. Mindkét labdarúgó eseményre a DAC FAN CLUB autóbuszokat indít.