A 2008-as év végén hirdették meg a gyűjtést Érsekújvár római katolikus templomának rekonstrukciójára, amely ez év végéig tart majd. Idáig mintegy 15 000 EUR gyűlt össze – nyilatkozta a város elöljárója, Ágh Péter. A katolikus hívek ugyancsak gyűjtésbe kezdtek a templomban.

Ďurčo Zoltán érsekújvári esperes-plébános elmondta, hogy a városi hivatallal együtt ők is gyűjtésbe kezdtek, és az első gyűjtés 1215 EUR bevételt hozott.

Az Érsekújvári  Városi Hivatal további lehetőségeket keres arra, hogy miként tudnák még segíteni az Egyházat.

A templom tornyainak felújításán kívül a külső és belső festést is szeretnék elvégezni. Ágh Péter elmondta azt is, hogy ebben az évben szeretnének majd egy ünnepi karácsonyi koncertet is megrendezni, amelynek bevételét szintén a római katolikus egyházközség kapná.

A rekonstrukció előreláthatólag egymillió euróba kerülne.

Az érsekújvári katolikus templom a legöregebb a városban. Az első írásos emlék 1583-ból származik. Akkoriban, mint a török elleni védekezés egyik erődjének számított. A török hódoltság alatt minaretként szolgált a templom, majd a törökök elpusztították. Az újjáépítést Pázmány Péter és Szécsény György hercegprímások szorgalmazták és segítették az egyházközséget. Az új tornyot Eszterházy Imre adományából építették.

A templom mai arculata a 19. században alakult ki Simor János bíboros idején. Az utolsó nagy rekonstrukció 1991-ben volt. A város 43 000 lakosából 33 000 római katolikusnak vallja magát.

Sita, Felvidék Ma, atos