(Képgalériával) A dunaszerdahelyi sárga-kékek a Corgoň-liga 20. fordulójában a DAC a sereghajtó Aranyosmarót (Zlaté Moravce) otthonába utaztak. A fagyos, szeles szombat délutánon keserves 1:1-es döntetlent játszottak a végig jobban játszó hazaiak ellen. A DAC ezúttal örülhet, hogy egy pontot sikerült rabolnia idegenből.
Werner Lorant vezetőedző több erősítést épített be csapatába a felkészülés során. Viszont akadnak játékosok, akik sérülés vagy eltiltás miatt nem léphettek ma pályára. Marcin és Varga sérülés miatt, míg Boya és Caha eltiltás miatt nem léphetett pályára.

Sajnos Lorant edző bizakodása alaptalannak bizonyult, ugyanis a sereghajtók többször leiskolázták a sárga-kékeket, akik nem tudtak kibontakozni sem csatáraik révén, sem pedig a védelemben nem állták meg a helyüket. A játékvezető folytonos DAC ellenes ítélkezése már-már megszokottá válik. Nem volt ez másként ezen a mérkőzésen sem. Elsőként az aranyosmaróti gárda kapott tizenegyest a 47. percben. Ezt Macko értékesítette is. A játék ezután sem élénkült meg túlzottan. Helyzetek mindkét félen adódtak, de Novota kapus résen volt. A 87. percben N Lend buktatásért a játékvezető a DAC-nak tizenegyeset ítélt. Ez volt az első tizenegyese a Corgoň ligában a sárga-kékeknek. Az iráni származású Parvin szépített, aki beállította a végeredményt is. Aranyosmarót – DAC 1:1.
A jövő héten a ligetfalusi Artmedia érkezik a dunaszerdahelyi stadionba. Lorant edzőnek van egy hete, hogy helyrerázza a csapatát és győzelemmel kedveskedjenek szurkolóiknak hazai talajon.

A sárga-kékek hívei több autóbusszal és személyautóval indultak útnak a dunaszerdahelyi stadiontól. Végig rendőri kísérettel vonultak Aranyosmarótra.