Dr. Hájos Zoltán, az MKP dunaszerdahelyi alapszervezetének polgármester-jelöltje április 9-én a Bonbon szállóban ismertette választási programját.
A magyar és szlovák nyelvű sajtótájékoztatón angol nyelvű tolmács is fordított az egyik jelen levő nemzetközi élvonalba tartozó szoftvercég képviselőjének.
Dunaszerdahelyen április 25-én időközi polgármester-választást tartanak. Az időközi polgármester-választáson négyen mérettetik meg magukat. Mivel Antal Ágota, a Városunkért Polgári Társulás elnöke az Alkotmánybíróságon megtámadta az önkormányzati választás eredményét és óvásának a bíróság eleget tett, ezért nyilvánították semmissé a 2006-os polgármester-választás eredményét.
A Magyar Koalíció Pártja dunaszerdahelyi alapszervezete december 12-i ülésén Dr. Hájos Zoltánt választotta polgármester-jelöltnek.
Rajta kívül még a fent említett Városunkért Polgári Társulás elnöke, a DS Civil Szervezet elnöke, Nagy László vállalkozó és Öllős Csaba politológus indul a polgármesteri választásokon.
Hájos Zoltán a Bonbon szállóban a modern kor technikáját kihasználva mutatta be választási programját.
A választási program fő célkitűzései a következőek:
– A dunaszerdahelyi magyarok, szlovákok és a más nemzetiségek közös polgármestere szeretnék lenni. Tevékenységem meghatározó alapgondolatával: Összefogással a holnapért.
– Létrehozni azt a pozitív változást, mely Dunaszerdahelyt egy tiszta, biztonságos hellyé és a zöld ligetek városává teszi.
– A lakossággal való együttműködés megteremtése, nyílt, közvetlen és személyes kommunikációval.
– A parkolási gondok megoldása a lakóközösségek igényeinek figyelembevételével.
– A fiatal nemzedéknek megteremteni városunkban az érvényesülés és az otthonteremtés feltételeit, valamint a szórakozás lehetőségeit.
– Folytatni az MKP dunaszerdahelyi alapszervezetének 2006. évi választási programjában foglaltak teljesítését, és megőrizni az MKP által képviselt közösségi értékeket.

Különösen nagy hangsúlyt fektet a lakossággal való kommunikációra. A Kondé Miklós püspök utcában egy lakossági irodát is nyitott, ahol várja az érdeklődő lakosokat, hogy elmondhassák gondjaikat, elképzeléseiket. Egy dobozba gyűjti majd össze ezeket, hogy polgármesterré választása esetén gondoskodni tudjon a problémák orvoslásáról. A lakossági iroda címe: Kondé püspök utca 4577/22, ahol minden munkanap reggel 9.00-tól este 18.00 óráig várja a dunaszerdahelyi polgárokat.
A sajtótájékoztatón jelen volt egy elismert nemzetközi szoftvercég, a Scytl – Secure Electronic Voiting barcelonai képviselője Eric Elbhar. Abból az apropóból volt jelen, mivel Hájos Zoltán Szlovákiában elsőként szeretné bevezetni a biztonságos elektronikus szavazást megválasztása után a városházán bizonyos kérdésekben. Az internetes szavazást szórólappal népszerűsíti majd az MKP polgármester-jelöltje, amelyen Dunaszerdahely polgárai egy PIN kódot kapnak. A kód segítségével 2009. április 14. és 19. között szavazáson vehetnek részt, ahol állásfoglalásukat hat fontos, a város fejlődését érintő kérdéskörben nyilváníthatják ki. Közelebbi információ a www.zoltanhajos.sk oldalon található majd.
A polgármester-jelölt választási programját 12 részre osztotta és több témakörben is kifejti véleményét a város életével kapcsolatban. A program tartalmaz egy hosszabb távú célkitűzést, valamint egy másfél éveset is a következő választásokig.
Újságírói kérdésekre válaszolva elmondta, hogy kampányát saját maga finanszírozza és semmilyen érdekcsoportok nem állnak mögötte, így tudja megőrizni függetlenségét. Végezetül egy rágalmazó hadjáratra reagálva bemutatta a rendőrségen tett feljelentését, amely válasz az egyik internetes portálon a személye ellen indított valótlan támadásra.

Felvidék Ma, atos