Több mint hatvan ministráns érkezett különféle egyházmegyék egyházközségeiből a szeptember 26-án, szombaton megrendezett ministránstalálkozóra Somorjára. A délelőtt folyamán Nagy Péter komáromi káplán előadását hallgathatták meg a ministránsok Jézus hívásáról és a meghívásra adott válaszról. Majd az egyes egyházközségek ministránsai mutatkoztak be, elmondva, hol mennyien ministrálnak és miért szeretnek az oltárnál segédkezni. A nap központi programja az ünnepi szentmise volt a somorjai plébániatemplomban, amelyet Orosch János püspök atya mutatott be több lelkiatyával együtt. A ministráns fiúkat szolgálatuk további hűséges végzésére buzdította és kérte őket, hogy a templomon kívül is jó példájuk által tegyenek tanúságot arról, Akinek közelében a szentmisén szolgálnak. Ezután a közös ebéd következett. A délutáni rendezvények a helyi alapiskola területén zajlottak. Két helyszínen, mindenki korosztályának megfelelően, bibliai, hittanos, ministráns ismereteit mérhette össze. Az érdekes kvíz-kérdések megválaszolása a ministránsok ügyességét és alapos ismereteiket bizonyította. A szellemi vetélkedő után a sport következett. A futballmérkőzések mellett időre mért akadályversenyre is sor került. Visszatérve a templomba, szentségimádással fejeződött be a ministránsnap programja. A papok éve kapcsán ebben a szentségimádásban, amelyet Jankó Gábor felbári plébános vezetett, különösképpen a lelkiatyákért és újabb papi hivatásokért imádkoztak a jelenlevők.

Felvidék Ma, MT