2009. december 12-én megtelt a római katolikus templom összes padja. Újra lehetőségünk volt átélni egy csodálatos ádventi koncertet. A koncert bevezető részében imádságra került sor, majd Mgr. Szaly Gyula címzetes esperes-plébános nagy szeretettel köszöntötte Szvorák Katalin budapesti művésznőt, valamint Andrejszki Juditot, és az ádventről szólott a hívekhez, amely a várakozás ideje.

 

 

,,Közeleg az Úr eljövetele. Az ádventi szent időben mindnyájan Keresztelő Szent János iskolájába járunk. Ő mindnyájunk vezetője, aki megtanít a buzgó imára, a meggyőződésre és a hűséges önismeretre. Mindnyájunknak szól Keresztelő Szent János kérése: készítsétek elő az Úr útját! Az Urat, az Ő művét csak az látja, aki látni akar… A hithez a szív helyes belső odahajlása is szükséges… Ez az út, a Benne való hit, a kegyelem gyümölcse.’’ Az ádventi koncerten részt vettek falunk elöljárói, magyarországi és ausztriai vendégek, a dél-komáromi városi televízió munkatársai és a környék hívei. Szvorák Katalin művésznő és Andrejszki Juditot csodálatos hangjától zengett az egész templom, és lehetőségünk volt újra átélni ádvent csodás titkát. A lelkiekben gazdag ádventi koncert után Szalay Gyula címzetes esperes-plébános és Erdős Péter templomatya köszönetet mondtak a művésznőknek, és virágcsokorral fejezték ki hálájukat e felejthetetlen lelki élmény után. Örülünk, hogy egyházközségünkben további lelki élményekre kerül sor, amely annyira fontos a mai nehéz, rohanó világban, mint egy darab kenyér. 

Felvidék Ma, Mgr. Juhász Ferenc, Fényképek: Szerencsés István