A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja az elmúlt év végén hirdett gyűjtést a nagysallói református gyülekezethez tartozó Goga család számára.

A karácsonyi ünnepek alatt egy zárlatos égő miatt lobbant lángra a feldíszített karácsonyfa. Porrá égett, vagy használhatatlanná vált minden berendezési tárgy és háztartási gép, odavesztek a ruháik, személyes tárgyaik. A négyszobás épület teljesen kiégett.A Goga család a felújítási munkálatok befejezéséig beköltözhetett az egyházközség tulajdonában lévő egykori református iskolába. A falu és a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központja azonnal gyűjtést indított a megsegítésükre.
A Szabó Annamária a Diakóniai Központ igazgatója január első hetében az egyházközségek által befolyt adományból első alkalommal még csak 430 eurót tudott átutalni a család számlájára. A februári hónapban, amikor már több egyházközség is bekapcsolódott a gyűjtésbe, ez az összeg már 1840 eurót tett ki. Így a Goga család a református egyháztól eddig már 2270 eurót kapott a házuk felújítására.
Becslések szerint az anyagi kár eléri a 33 ezer eurót. A ház ugyan biztosítva volt, de egyelőre még nem érkezett pénz a keletkezett kár rendezésére. A családnak viszont fontos, hogy minél hamarább visszaköltözhessenek a házukba, így a munkálatok mielőbbi elvégzésére továbbra is nagy szükség van az adományokra.
A Diakóniai Központ a Goga család számára a gyűjtést tovább folytatja. Az egyházközségektől érkezett pénzadományokat a Diakóniai Központ igazgatója fokozatosan utalja át a rászoruló nagysallói református család számára.
Az adományozók pénzügyi felajánlásaikat a Diakonia Reformata n.o. számlájára küldhetik: Folyószámlaszám: 9576161/5200. Azonosító szám: 93541

Felvidék Ma, Reformata