(Fényképgalériával) Nemzeti ministránsnapon vettek részt Felvidék több egyházmegyéjéből és egyházközségéből a magyar ministránsok a győri nemzeti ministránsnapon június 26-án, amelyre szinte minden magyarországi egyházmegyéből és Erdélyből is érkeztek az oltár szolgálatát felvállaló fiatalok.

A Jópásztor Alapítvány autóbuszt is szervezett Győrbe, s ennek köszönhetően Párkányból, Nagymegyerről, Garamkövesdről, Helembáról, Bényből, Naszvadról és Komáromból is részt vehettek ministránsok a nemzeti ministránsnapon. Érkeztek ministránsok Somorjáról és Egyházkarcsáról is.

A győri bazilikában 11 órakor kezdődött az ünnepi szentmise, amelyet Ternyák Csaba egri érsek mutatott be Pápai Lajos győri megyéspüspök és több oltártestvére kíséretében. Az egri érsek szentbeszédében a szolgálatról és a ministránsok feladatairól is szólt. Személyes életpéldáján bemutatva beszélt a bazilikát megtöltő több száz ministránshoz és buzdította őket a Jézus Krisztus szolgálatában való hűségre. Az ünnepi szentmise után a püspöki palota udvarán felállított Szent Tarzíciusz szobrához vonultak a papok és ministránsok. A Bernhard Lang bázeli szobrászművész által bronzból megalkotott ötméteres Tarzíciusz-szobor 2008 óta bejárta Svájc és Nyugat-Európa több egyházközségét, s most Győrben a magyar ministránsok is köszönthették védőszentjüket. A Tarzíciusz-szobrot az augusztusban sorra kerülő Nemzetközi Ministránstalálkozóra Rómába szállítják, ahol a Via Appia Antica-n, Szent Tarzíciusz feltételezett sírjánál, a Kallixtusz-katakombák közelében állítják majd fel.
A Jópásztor Alapítvány egy autóbusznyi felvidéki ministráns számára a római Nemzetközi Ministránstalálkozón való részvételt is megszervezte, Viliam Judák nyitrai megyéspüspök támogatásával.

A ministránsnapról készült fényképek megtekinthetőek a Fotóalbumunkban: Link

Felvidék Ma, Pázmaneum, Fotók: atos