Már több mint egy hónapja zajlik a komáromi MKP beszélgetés-sorozata a város lakosaival. Hétről hétre más-más helyszínen, különböző témákban. A sorozat célja, hogy Stubendek László helyi polgármester-jelölt és csapata véleményeztesse elképzeléseit Komárom jövőjét illetően, közösen fogalmazva meg az önkormányzati választásokra készülő választási programját a város lakosaival.

 

A novemberi első fórumra az eddig megszokott keddek helyett – a halottak napjára való tekintettel – ezúttal szerdán került sor, a belvárosi Klapka Vigadóban.

A téma az idegenforgalom és az erődrendszer volt.

Mint eddig mindig, most is telt ház fogadta Stubendek Lászlót és az MKP képviselőjelöltjeit. Közel százan beszélgettek jó légkörben, kötetlen, baráti formában a belváros patinás helyén, finom pogácsa, kávé, tea, frissítő mellett.

Az est moderátora Petheő Attila, a választási körzet képviselőjelöltje volt.

„Komárom nevezetességeivel messze földön egyedülálló, mégis kevés turista látogat el városunkba. Együtt Dél-Komárommal mi növelni fogjuk Komárom idegenforgalmi potenciálját, növelni ismeretségünket. Rendbe tesszük a fürdőt és elérhetővé tesszük Komárom büszkeségét, az erődrendszert“ – fogalmazott bevezetőjében Stubendek László.

Az MKP szerint több oldalon kell nyitni a látogatók felé, fokozni kell a város marketingjét, az összes réteget megszólítani és nekik tetsző program-csomagokat kell kidolgozni. A komáromi MKP egységes turisztikai stratégiát kíván kidolgozni Dél-Komárommal, hogy minden reklámanyag egyként mutassa be a várost. „Így egyesített erővel jóval több turistát lehet megszólítani és városunkba vonzani“ – tette hozzá Stubendek László.

Czíria Attila, Králik Róbert, Tóth Péter, Takács Péter, Petheő Attila, Szayka Róbert, Molnár Péter, Gromer Maximilián, a hármas körzet képviselőjelöltjei felvezetőjükben áttekintették a városi fürdő működését, a turizmus, ill. Komárom propagálásának lehetőségeit. Mindezt szakértők, Novosád Mária, a Turisztikai-Információs Iroda korábbi vezetője, Vörös Magdolna, a városi fürdő korábbi igazgatója jelenlétében. A kérdéskörökhöz független képviselő-jelöltek és a témában jártas szakértők, köztük Köles József is hozzászóltak. A majd két órára nyúló, tartalmas beszélgetésen a fentieken kívül más, a város egészét érintő téma is felmerült

Az Erődrendszerrel kapcsolatban Stubendek László kifejtette: „A komáromi Erődrendszer Európa-szerte egyedülálló, mégis nehezen látogatható, és állaga folyamatosan, gyors ütemben romlik. Az Erődrendszer fejlesztéséhez pénz és egy hatékony csapat kell. Pályázatok útján és a lehetőségek jobb kihasználásával forráshoz jutva fokozatosan újítjuk fel az Erődrendszert.

A képre kattintva (vagy ide) megtekintheti a rendezvényről készült képgalériát

A komáromi Erődrendszer világszenzáció, a Világörökség részévé kell nyilvánítani. Azon fogunk dolgozni, hogy egy jobb, bővebb pályázatot nyújtsunk be Dél-Komárommal együtt. A világörökségi cím a legjobb reklám, amivel számtalan külföldi turistát vonzhatunk városunkba – fogalmazódott meg az MKP lakossági fórumán.

Az MKP céljai az idegenforgalom területén:

– Növeljük Komárom ismeretségét
– A városba vezető utak mellé helyezzünk idegenforgalmi reklámokat
– Tegyük rendbe a turista-információs irodát
– Készítsünk különböző rétegeket megszólító reklámanyagot a városról
– Eseménynaptárt nem csak a turistáknak, de a lakosoknak is
– Tegyük rendbe a városi fürdőt
– Egyesítsük Észak- és Dél-Komárom turisztikai stratégiáját
– Mutassuk meg, tegyük elérhetővé az Erődrendszert!
– Komplex programokat a turisták számára

Az Erődrendszert illetően:

– Az Erődrendszerrel külön osztály vagy projektiroda foglalkozzon a hatékonyabb munka érdekében
– Fokozatos fejlesztés
– Aktuális kínálat kihasználtságának növelése, bővebb nyitva tartás
– Komáromi lakosoknak, ha hoznak magukkal még egy embert, ingyenes a belépő
– Hosszú távú bérleti rendszer folytatása
– Komplex turistaút kialakítása a bástyák körül
– Újrapályázni a Világörökség címért

Az Ébredj, Komárom beszélgetés-sorozat a jövő héten két helyszínen is jelentkezik, november 8-án 17.00 órai kezdettel az őrsújfalui Party Étteremben maga Őrsújfalu lesz a téma, a következő nap, kedden, november 9-én szintén 17.00 órától pedig a négyes választókörzetben található Celtic vendéglőben az egészségügy, szociális helyzet és a lakótelep problémakörét járja körül az MKP csapata.

A fórumokra mindenkit szeretettel vár a helyi MKP, valamint polgármester- és képviselőjelöltjei. Írjuk együtt a város programját, mert Komárom többet érdemel.

Az MKP komáromi szervezetének tudósítása nyomán

Felvidék Ma