A Magyar Koalíció Pártja komáromi polgármesterjelöltje és képviselőjelöltjei számára nagyon fontos az új munkahelyek teremtése, és a két városrész közötti gazdasági, társadalmi együttműködés, melyet a közös projektek is fellendíthetnek. Meglátásunk szerint az új híd 2014-2020 közötti felépítése egy ilyen projekt lehet. Feladatunk, hogy minden erőnkkel segítsük a következő, 2010-2014-es időszakban a komáromi Duna híd teljes körű előkészítését. Ennek kapcsán 2010. november 19-én, pénteken 10 órakor a dél-komáromi városházán informális megbeszélést tartott Stubendek László észak-komáromi polgármesterjelölt Dr. Molnár Attilával, Dél-Komárom polgármesterével. A megbeszélésen Stubendek László tájékoztatta Dr. Molnár Attilát és a sajtó munkatársait az MKP programjának a két városrész együttműködését érintő pontjairól.
Ennek rövid kivonata a következő:
• Az Észak- és Dél-Komárom közt közlekedő járatot integráljuk a két város közösségi közlekedésébe, úgy, hogy a pályaudvarokat, a bevásárlóközpontokat, rekreációs területeket összekötjük.
• Komárom vasúti csomópont. Dél-Komárommal összefogva tárgyalásokat kezdeményezünk, hogy az InterCity vonatok megálljanak a város állomásán, a komáromi állomásról pedig gyorsvonatok is induljanak Pozsony és Érsekújvár felé.
• Az autós forgalom gyorsítása, a belváros tehermentesítése érdekében támogatjuk az új Duna-híd megépítését. Ezzel párhuzamosan elengedhetetlen az elkerülőút megépítése, hogy a megnövekedett forgalom ne Komárom lakóterületeire és Örsújfalura zúduljon.
• Országos szinten támogatjuk a Komárom-Nyitra gyorsforgalmi útvonal, folytatásként a Komárom-Székesfehérvári tengely megépítését, amellyel városunk bekerülne az európai gazdaság vérkeringésébe. Középtávon, Dél-Komárommal közösen növeljük városunk idegenforgalmi vonzerejét
• A Duna két partján fekvő városrészek teljesen egymásra vannak utalva, azonban ezeknek a lehetőségeknek kihasználása érdekében nem történt érdemi előrelépés az elmúlt években. Célunk a lehető legtöbb területen egyeztetés, együttműködés Dél-Komárom város önkormányzatával, gazdasági- a városfejlesztési stratégiánk kidolgozása
• A volt határátkelő területét rendezve összekötjük Észak- és Dél-Komárom belvárosát, és pihenőteret hozunk létre. Dr. Molnár Attila és Stubendek László egyetértettek abban, hogy Észak- és Dél-Komárom fejlesztése közös összefogást igényel, melynek pozitív példájaként szolgált a mai találkozó.

Felvidék Ma

{iarelatednews articleid=”25380,25275″}