28502_01

Az utóbbi években Nagymácsédot mint a Mátyusföldi ping-pong egyik fellegvárát emlegetik. Bíró László hat éve irányítja a nagymácsédi asztalitenisz szakosztályt.

Először a múltról, az eddigi eredményekről érdeklődöm.
A nagymácsédi asztalitenisznek több sikeres periódusa volt eddig. Közülük az előző három év tekinthető a legeredményesebbnek. A férfiak három éven keresztül a 2. ligában szerepeltek. Az ifik az országos korosztályos csapatbajnokság legfelsőbb osztályában – az extraligában – kétszer egymás után a középmezőnyben zárták az évet. Sok egyéni sikert is elkönyvelhetünk. Az országos egyéni bajnokság bronzérme mellett a kerületi versenyekről megszámlálhatatlan érem került a vitrinünkbe.

Név szerint kiknek köszönhetők ezek az eredmények?
A szakosztály legsikeresebb, saját nevelésű játékosa Bíró Bálint, aki korosztályos serdülő válogatott volt, jelenleg a galántai 1. ligás felnőtt csapat tagja. Rajta kívül sok kitűnő fiatal játékosa volt és van az egyesületnek: Gál István, Gál Dominik, Mészáros Vince, Bögi Roland, Kosnáč Péter, Denis Tuška és Duba Gergely azok, akik az egyes versenyeken öregbítették egyesületünk hírnevét.

Mi a jelenlegi helyzet, mire készülnek, melyek a kitűzött célok?
Jelenleg egy kisebb krízisen vagyunk túl, mivel az előző három nagyon sikeres év után kiestünk a 2. ligából. De úgy érzem, a holtponton már túl vagyunk. Az előző évekhez képest a csapat meggyengült, egy játékosunk az idei szezonban máshol játszott, több játékosunk pedig elfoglaltsága miatt nem tudta azt az edzésmennyiséget elvégezni ami a 2. ligás helytálláshoz szükséges. De nem adjuk fel, készülünk a 3. ligában való szereplésre, az ifi-csapatot pedig szeretnénk továbbra is az extraligában szerepeltetni.

Ki támogatják Önöket, tevékenységükben kikre számíthatnak még?
Legfőbb támogatónk községünk önkormányzata. De több szponzorra is számíthatunk. Évente pályázunk megyei támogatásra, és adóink 2%-ból évente viszonylag jelentős összeg folyik be számlánkra.
Minden segítőnk támogatását ezúton is köszönjük!

Felvidék Ma, Bíró László

28502_02