28556

Nagymegyer városa május 16-án 80.000 négyzetméter terület értékesítésének jóváhagyásával szabad utat adott a város ipari zónája területén az első beruházónak, a Webasto-Edscha Cabrio Slovakia Kft.-nek. A döntés egyben új munkahelyek létrehozását vonja maga után.

A Webasto-Edscha Cabrio Slovakia Kft. a tavalyi év végén beruházási terveivel összhangban termelésének kibővítéséről döntött, amely elsősorban Nagymegyer várost, valamint annak vonzáskörzetét érintő, összesen 700 munkahely fenntartásáról döntött. A vállalat a Szlovák Köztársaság adókedvezmény formájában biztosított állami támogatásának, Néveri Sándor nagymegyeri polgármester személyes közbenjárásának, valamint a városi képviselő testület támogató hozzáállásának köszönhetően – hazai és külföldi alternatívák ellenére – úgy határozott, Nagymegyer város területén alakítja ki új gyártóegységét, valamint új munkahelyeket teremt. A vállalat tervezett 700 fős alkalmazotti állományával a mintegy 8900 lelket számláló város legnagyobb beruházójának számít. „Az ipari park elképzelése teljes mértékben tükrözi azon igyekezetünket, hogy városunkban új munkahelyeket teremtsünk. Éppen ezért fontosnak és jelzésértékűnek tartom, hogy városunk legnagyobb beruházója úgy döntött, tevékenységét az ipari parkunkban fejleszti tovább” – állapította meg Nagymegyer polgármestere, Néveri Sándor.
Az új gyártóegység elhelyezkedése többek között lehetővé teszi a jelenlegi alkalmazottak hozzáférését, valamint tehermentesíti a város közlekedését – tájékoztatta szerkesztőségünket a nagymegyeri Városi Hivatal kommunikációs és marketing vezetője.
A Webasto-Edscha Cabrio Slovakia Kft. a németországi hengersbergi székhelyű Webasto-Edscha Cabrio GmbH. divízió része. A Webasto-Edscah Cabrio Slovakia Kft. az autóiparon belül több mint 400 alkalmazottjával és 30 millió eurós bevételével első osztályú rendszerbeszállítónak számít (1st Tier Supplier). Vállalati tevékenységének tárgya cabrio gépkocsik komplex ponyva tetőszerkezetének (Soft Top) egyedülálló gyártása. Jelenleg Szlovákiában nem létezik ilyen vagy hasonló gyártó. A vállalat legnagyobb kereskedelmi partnerei: Audi – Győr (HU), Daimler AG – Hambach (DE), Webasto-Edscha Cabrio – Hengersberg (DE) és Coventry (GB), illetőleg a következő márkák beszállítója: SMART, AUDI, MASERATI, ASTON MARTIN, JAGUAR, LAMBORGHINI, ROLLS ROYCE, BENTLEY.

Felvidék.ma, ka