30974

Rég nem látott, gólokban gazdag mérkőzésen nyert a rimaszombati VSK a bajnoki címért küzdő Nagymihály ellen. A mérkőzés főszereplője a játékvezető volt, aki érdekes módon, különleges felfogásban vezette a meccset, amely egyáltalán nem kedvezett a hazaiaknak.

Rimaszombat – Nagymihály 4 : 3 (1 : 0)
Rimaszombat, 498 néző. Játékvezető: Jaška – Benko, Sluk Rimaszombat: Kostolanský – Migaľa, Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Siheľský (90. Pekár), Piszár (60. Janec), Sedlák, Leško – Pisarík (86. Vargic)
Gólszerzők: 39. és 61.perc Pisarík, 51.perc Sedlák, 68.perc Migaľa – 50. és 65.perc Hottek (mind a kettőt 11-esből), 53.perc Piszár (öngól) Sárga lap: Leško, Pisarík, Sedlák, Siheľský – Ruskovský, A. Ceesay, Vanák Piros lap: 49.perc Rubint (visszahúzásért)
Úgy kezdték a mérkőzést a rimaszombatiak, ahogy kell. Egymás után alakították helyzeteiket, de az elején a végjátékban még nem igazán volt szerencséjük. Mindkét csapat fölvállalta a támadófutballt, amelyből aztán egy fordulatokban, izgalmakban gazdag mérkőzés kerekedett.
Enyhe hazai mezőnyfölény jellemezte az első félidőt, igyekeztek a játékosok, melynek a 39. percben meg is lett az eredménye: Morháč jobbról érkező szabadrúgására Pisarík érkezett jókor a bal oldalon, és az ötös sarkáról élesen lőtt a bal alsó sarokba. (1:0)
Fordulás után aztán felpörögtek az események. A játékvezető lett a mérkőzés főszereplője, aki egymás után hozta érdekesnél érdekesebb döntéseit, amelyek aztán nem kis felháborodást keltettek a nézőtéren és a pályán egyaránt.
A 49. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, a labdát Hottek ívelte a kapu elé, amely érintetlenül hagyta el a játszóteret. Ekkor a játékvezető – állítólag visszahúzásért -, Rubintot kiállította, 11-est ítélt, amit a vendégek csapatkapitánya magabiztosan értékesített. (1:1)
Alig telt el néhány perc, amikor a vendégek kapusa egy előre rúgott labdát a tizenhatoson kívül fejjel akart menteni, de fejese Sedlák elé került, aki kapásból az üresen hagyott kapuba emelt. (2:1)
Az 53. percben újabb szabadrúgást rúghattak a vendégek. Hottek kapura tartó labdájába Piszár a tizenhatoson belül fejjel olyan szerencsétlenül ért bele, hogy az a kapus mellett a hálóba vágódott – öngól. (2:2)
A 61. percben azonban már újra vezetnek a hazaiak: Pisarik senkitől sem zavartatva 28 méterről lövésre szánta el magát, s labdája a meglepett kapus mellett a job sarokban kötött ki. (3:2)
Két perc múlva egy ártatlannak tűnő vendégek által vezetett támadás végén a játékvezető a tizenhatoson belül – mindenki meglepetésére – újra a 11-es pontra mutatott, büntetőt ítélt. Ezután néhány percig állt a játék, mert a nézőtéren és a hazaiak kispadján is elszabadultak az indulatok. Miután megnyugodtak a kedélyek, a megítélt büntetőt Hottek a jobb felső sarokba rúgta. (3:3)
A hazaiak nem adták fel, tovább támadtak, és a nézők hatalmas biztatása mellett a 68. percben meg is szerezték a győztes gólt. Migaľa futott el a jobb szélen, két védő mellett becselezte magát a tizenhatosba, és éles szögből a kapus mellett a rövid sarokba gurított.
A hátralevő percekben, mindent egy lapra téve támadtak a vendégek, de a hazaiak szinte élő falat húztak eléjük, s így maradt a 4-3-as végeredmény.
Összességében megérdemelten nyert a hazai csapat, sokkal agresszívebben, nagyobb akarattal, motiváltabban fociztak, míg a bajnoki címért küzdő nagymihályiak csalódást okoztak Gömörben.

A 16. forduló eredményei:
Podbrezová – Petržalka 2:1 (1:1), Rimavská Sobota – Michalovce 4:3 (1:0), Dubnica nad Váhom – Senec 2:0 (1:0), Myjava – Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0), Lučenec – Dolný Kubín 0:2 (0:2), Ružomberok B – Moldava nad Bodvou 1:2 (0:1)