32043b

 Népszavazást tartottak január 21-én a komáromi járásbeli nagyközségben, Bátorkeszin Sipos József polgármester leváltásáról. (Frissítve)

Az érintett településen közúti balesetet történt, Sipos József délelőtt elütötte Nagy Beátát, a referendum egyik indítóját. Dolník Tibor, az MKP Helyi Szervezetének elnöke a Felvidék.ma-nak megerősítette, hogy Sipos József polgármester a reggeli óráktól kiabálással zavarja a népszavazást, s figyeli, hogy kik vesznek részt a referendumon. “Jelenleg három rendőrautó helyszínel. Nagy Beátát a mentő elszállította, állapotáról egyelőre nincsenek információink.” – nyilatkozta Dolník Tibor délben. Petheő Attila, az MKP Komáromi járási alelnöke portálunknak az eset kapcsán elmondta: “Nem elég, hogy az országos politikát és közéletet korrupciós ügyek terhelik, visszatetsző, hogy a helyi közösségek politikusai még a tettlegességtől sem riadnak vissza.”
Božena Bruchterová, a Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője a sajtónak elmondta, hogy az esetet nem kezelik balesetként, csupán szabálysértésnek nyilvánították. „Személyi sérülés nem történt, anyagi kár nem keletkezett, viszont mind a gépkocsivezető, mind a gyalogos többszörösen vétett a közúti közlekedés szabályai ellen” – nyilatkozta Bruchterová.

“Aggódunk községünk jövőjéért, hiszen Sipos József vezetésével, meggondolatlan és gondatlan gazdálkodásával veszélybe került falunk anyagi biztonsága és jövendőbeli fejlődésének lehetőségei. Felháborítónak tartjuk, hogy saját vállalkozásával belefolyt a község gazdálkodásába, hogy a rossz anyagi helyzet ellenére akadályozza a községi adók és illetékek behajtását, hogy fittyet hány a törvények, rendeletek, önkormányzati döntések betartására, hogy minden demokratikus eszközt félretéve önkényúrként vezeti a községünket, és folyamatosan akadályozza az önkormányzat munkáját, illetve az utóbbi időben teljesen ignorálja azt.” – írta január 11-i állásfoglalásában a MKP Bátorkeszi Helyi Szervezetének elnöksége.
Szenczi Béla, a petíciós bizottság elnöke korábban a Delta lapnak elmondta: „A polgárok nyugtalansága egyre csak növekszik. Sipos József polgármester továbbra is önkényesen dönti el mi jó és mi nem a községnek, az önkormányzat számára nem több egy tanácsadói testületnél, amelynek határozatait kénye-kedve szerint vagy figyelembe veszi, vagy nem. Egyetlen igazság létezik, a polgármesteré. Minden problémát ordibálással és gorombasággal intéz, számára nincsenek kötelező érvényű önkormányzati határozatok, egyszóval, a község tulajdonosaként viselkedik, és sajnos, így gazdálkodik a község tulajdonával is.”
A polgármester jelenleg harmadik választási időszakát tölti ebben a tisztségben. A 2010-es novemberi helyhatósági választásokon Sipos József mellett még hárman szálltak versenybe: Nagy Beáta (független), Kajtár Erika (MKP) és Erika Hinorová (HZDS). 

A polgármester leváltását szorgalmazó petíciós lapokat 1065-en írták alá, ami több mint a lakosság 30 százaléka, de ez formailag nem felt meg, így testületi hatáskörben január 21-re kiírt népszavazáson dönthettek arról a polgárok, bizalmat szavaznak-e továbbra is Sipos Józsefnek. A kérdés úgy hangzott „Egyetért Ön Sipos József leváltásával Bátorkeszi község polgármesteri tisztségéből?”  2839 választásra jogosult polgár volt, az urnákhoz a lakosok 51,20 százaléka, azaz 1446 lakos járult. A válaszukat leadók közül 97,12 százalék mondott igent a fenti kérdésre. A referendum érvényes lett, így leváltották, azonnali hatállyal menesztették Sipos Józsefet.

Sipos József választási csalás gyanújával feljelentést tett. „Feljelentést tettem, mivel meggyőződésem, hogy a népszavazás végeredményét manipulálták. Ugyanezt állítja több szavazó is” – mondta a TASR hírügynökségnek Sipos, majd hozzátette a „Mozgóurnát beteg vagy mozgássérült személyek kérhetnek, és ezt előre be kell jelenteni. Ebben az esetben nem volt betartva minden szabály és törvényi előírás” – indokolta döntését Sipos József január 24-én. Labancz Roland, a választási bizottság elnöke problémamentesnek tartja a népszavazást. 

Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”31961″}