31977

A hétfői kezdés után szombaton, január 14-én lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Rimaszombati VSK II. ligás labdarúgócsapata.

Rimaszombati VSK – ŠK Kremnička 2:1 (1:1)
Gólszerzők: Köböl Máté, Obročník (11-es) illetve Jobko

A rimaszombatiak összeállítása: Kostolanský – Rubint, Geri, Hrabáč, Morháč – Obročník – Milan Lukáč, Vargic, Köböl, Migaľa – Emil Lukáč
A második félidőben játéklehetőséget kapott még: Pulen, Zvara, Siheľský, Rubint, Uličný
A rimaszombati kezdőcsapatban négy új játékos lépett pályára Igor Hrabáč (Dunaszerdahelyről), Milan Lukáč (Losoncról), Emil Lukáč (Eperjesről) és Köböl Máté (Fülekről tért vissza Rimaszombatba).
Az őszi keretből mindöszze két játékos távozott Matúš Pekár (Szepsi) és Dávid Leško. A játékoskeret kialakítása folyamatban van, több játékos is érkezik még próbajátékra, s majd közülük kerül ki az a 3-4 játékos, akikkel kiegészülve vág neki a csapat a tavaszi szezonnak.
A szezon kezdetéhez képest jó iramú, pörgős mérkőzésen sokáig nemcsak a mezőnyben, hanem eredményben is egyenrangú ellenfelei voltak a vendégek a kék-fehéreknek. A hazaiak több szépen kidolgozott helyzetet is kialakítottak, a győztes góljukat mégis csak néhány perccel a befejezés előtt szerezték. Egy szép jobboldali támadás végén Siheľlský tört be a vendégek tizenhatosába. A védők szabálytalankodtak vele, Koós jatékvezető büntetőt ítélt, amit Obročník nagy nyugalommal helyezett laposan a kapuba.
A csapat legközelebbi felkészülési mérkőzését január 17-én (kedden) játssza Eperjesen a Tatran Prešov B csapata ellen, itthon pedig január 21-én (szombaton) 10,30 órakor fogadják az FK Baník Ružiná (III. liga, kelet) csapatát..