32233

Küzdelmes, közepes iramú felkészülési mérkőzésen 3:0-ra nyert a Rimaszombati VSK a közép-szlovákiai régióbajnokságban harmadik helyen telelő CSM Tisovec csapata ellen.

Rimaszombati VSK – CSM Tisovec 3:0 (0:0)
Rimaszombat, műfüves pálya. 50 néző. Vezette: Parobek – Petrinec, Pataki
RVSK: Pulen – Rubint, Hrabáč (Lőrincz), Morháč – Obročník, Vargic – Siheľský, Ujec (Szkokan), Köböl, Pisarik – Fazlagič
Gól: 1:0 Szkokan 70. perc, 2:0 Pisarik 74. perc, 3:0 Vargic 86. perc

A csípős hidegben lejátszott mérkőzésen a hazaiak végig kezükben tartották a mérkőzést, és több lehetőségük is volt a gólszerzésre. Az alacsonyabb osztályban szereplő vendégek az első félidőben még ügyesen járatták a labdát, cseppnyi megilletődöttség nélkül futballoztak, egyenlő partnerei voltak a kék-fehéreknek.
A második játékrészben aztán magukra találtak a hazaiak, egymás után vezették az ígéretes támadásokat, többször is remekül kerültek az ellenfél védelme mögé. A mérkőzés utolsó negyedében aztán a hazaiak nyomása zavarba hozta, hibákra késztette az ellenfél védelmét.
A 70. percben Vargic jobb oldali szöglete után Rubint küldte kapura a labdát, a vetődő kapus még kiütötte azt, de a jókor érkező Szkokan a jobb alsó sarokba gurított. 1:0
Négy perccel később újabb szögletet rúghattak a hazaiak. Most Köböl küldte a labdát a tizenhatosba, amit a bosnyák Fazlagič fejjel csúsztatott tovább, és a jó helyen álló Pisarik védhetetlenül fejelt a jobb felső sarokba. 2:0
A 86. percben ismét Pisarik volt a főszereplő. Saját térfeléről indulva vezette végig a labdát a jobb oldalon. Egy játékost kicselezve jutott el az alapvonalig, ahonnan visszagurította a labdát, amit a támadást kísérő Vargic nagy nyugalommal helyezett a kapuba. 3:0
Összességében el lehet mondani, hogy ez a mérkőzés is jól szolgálta a csapat felkészülését, de az is világosan látható, hogy égető szükség lenne még egy támadó középpályásra és egy gólerős csatárra.
A szombatra tervezett Prešov B elleni hazai mérkőzés a vendégek külföldi edzőtáborozása miatt elmarad.