32286

A keddi 3:0-as mérkőzésük után, szombaton délelőtt újra összemérte tudását a Rimaszombati VSK és a CSM Tisovec. Ezúttal is a hazaiak örülhettek, hiszen a metsző hidegben lejátszott felkészülési mérkőzésen 4:1-re nyertek.

Rimaszombati VSK – CSM Tisovec 4:1 (3:0)
Rimaszombat, műfüves pálya, 30 néző. Vezette: Machyňák – Katreniak, Pataki.
Rimaszombati VSK: Kostolanský – Rubint (Szkokan), Obročník, Zvara, Morháč – P.Sedlák, Janev, Vargic (Köböl) – Pribula, Pisarik
Vezetőedző: Branislav Mráz
Gólszerzők: 19. perc Pisarik (1:0), 26. perc Pisarik (2:0), 32. perc Pribula (3:0), 76. perc Siheľský (4:0) illetve 87. perc Bobok (4:1)

A mérkőzés érdekessége, hogy először lépet pályára a sérüléseiből felépült P. Sedlák, illetve két a Tatran Prešovból érkezett játékos is lehetőséget kapott a bizonyításra, a már korábban Rimaszombatban szereplő Martin Pribula, valamint Julian Janev.

Hideg, csípős szélben kezdődött a mérkőzés , de a két csapat játékosai jó játékkal rukkoltak ki. A hazaiak végig kézben tartották a találkozót, főleg az első félidőben játszottak jól – Sedlák, Pribula és Pisarik játékának köszönhetően. Jobb oldalon sorra gördültek a támadások, s így rövid idő alatt háromgólos előnyre tettek szert. Előbb Pisarik Vargic jobbról érkező labdáját lőtte a hálóba, majd néhány perccel később ugyanő Rubint beadását helyezte félmagasan a vendégek kapujába.

A 32. perc újabb kék-fehér gólt hozott: egy Sedlák által előreívelt labdát Vargic vett át gyönyörűen, Pribula elé tálalt, aki a védőket is lefutva jobb oldalról Tokár hálójába lőtt.
A második játékrészben kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, a kapuk ritkábban kerültek veszélybe.
A 76. percben a jól játszó Pribula beadását Siheľský fejelte a hálóba. A vendégek azonban nem adták fel, és a mérkőzés vége előtt néhány perccel szépíteni tudtak: egy kapu előtti kavarodás végén Martin Bobek volt eredményes, így alakult ki a 4:1-es végeredmény.
Összességében újabb hasznos mérkőzésen van túl a rimaszombati csapat. Vannak még hiányzó játékosok, de kezd összeállni a bajnoki mérkőzések kezdőcsapata. Csak így tovább!

A tervek szerint a csapat legközelebb február 8-án (szerdán) Zólyomba utazik, ahol a III. liga keleti csportjában szereplő MFK Lokomotíva Zvolen gárdájával találkozik.

14. MFK Lokomotíva Zvolen 16 4 5 7 18:28 17